Аналіз роботи Слобідського НВК за 2017/2018 навчальний рік

Поділіться статтею з друзями: 

Аналіз  методичної роботи

       Методична робота у НВК була спрямована на виконання Закону України «Про загальну середню освіту», рішення колегії відділу освіти від 01.11.2016 року «Про затвердження Стратегії розвитку системи методичної роботи в галузі освіти Новоселицького району на 2016-2021 роки», наказів відділу освіти Новоселицької райдержадміністрації від 08.08.2017 року № 202 «Про затвердження Положення про районні інтегровані методичні об’єднання», від 04.09.2017 року № 231 «Про підсумки методичної роботи у системі освіти Новоселицького району та Мамалигівської ОТГ протягом 2016/2017 н.р.. та організацію роботи у 2017/2018 н.р», від 14.06.2017 року №179 «Про затвердження Положення про Новоселицький районний методичний кабінет», та з метою підвищення якості методичного супроводу навчально-виховного процесу у системі освіти району

          Методична проблема, над якою працював колектив НВК:«Забезпечення якісної освіти через вдосконалення професійної компетентності вчителя, інформатизацію навчально-виховного процесу в умовах реформування національної системи освіти».

            На  основі  вимог  державного  стандарту  освіти,  аналізу  результатів  навчально-виховного  процесу, діагностування  педагогів  та з  метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад шкільної методичної ради, визначено та затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто, обговорено та затверджено плани роботи шкільних методичних об’єднань на 2017/ 2018  навчальний рік.

          Методична рада НВК впродовж року координувала діяльність усіх методичних структур за темою з урахуванням результатів діагностики та визначеного нею різного рівня професійної майстерності педагогів, диференційованого підходу до їх потреб, що визначало зміст діяльності основних ланок управління методичною роботою у НВК. Організовано  роботу  шкільних  методичних  об’єднань  з  періодичністю  4  рази  на  рік,  затверджено їх  керівників:

        -   вчителів  початкових  класів  -  Кожокар І. А.;

     -   вчителів суспільно-гуманітарного циклу – Кусій  Т. І.;

        -  вчителів  природничо-математичного  циклу – Дубець С. Д.;

        -  вчителів  естетичного   циклу   та   основ здоров’я  - Попова В. О.;

        -  класних  керівників  -  Бойчук І. О.

           Організовано  роботу   семінару-практикуму  «Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховний процес»  з  періодичністю   засідань   4  рази  на  рік,  призначено  керівником             Коляско  Т. І.    Організовано роботу  психолого-педагогічного  семінару  «Створення сприятливого психолого-педагогічного мікроклімату в організації навчально-виховного процесу»  з  періодичністю   засідань   4  рази  на  рік,  призначено  керівником  Ротар Т. В.          Забезпечено  системний підхід до організації методичної роботи,  вкоординувана  діяльність шкільних МО, семінарів, творчих, враховуючи діагностичні показники. педагогу.

               У 2017/2018 навчальному році методична робота передбачала цілісну систему підвищення науково-теоретичного і загальнокультурного рівнів учителів, їх психолого- педагогічної підготовки і була спрямована на

рішення трьох основних питань:

інноваційний розвиток НВК, формування наукового потенціалу членів педагогічного колективу, сприяння індивідуальній педагогічній діяльності та розвитку творчої особистості вчителя.

          Згідно плану методичної роботи    проведені  шкільні  тижні  і  декади:

Предметний тиждень

Термін

Відповідальні

1.

Олімпійський тиждень

 

04 –08.09

Попов В.О.

Топорівський В.В.

2.

Англійської мови

 

06 – 10.11

Мукомел Л.В.

3.

 

Декада української мови

і літератури

06 – 17.11

Бойчук І.О.

 

4.

Початкових класів

 

04 – 08. 12

Бойчук Л.Н.

Кожокар І.А.

Бойчук А.І.

Топорівська Т.В.

5.

Правознавства

04 – 08.12

Кожухар В.М.

6.

Тиждень  знань з основ безпеки життєдіяльності  та Тиждень безпеки дорожнього руху

 

27.11. – 01.12

Боднарюк А.В.

Попов В.О.

7.

Шевченківський тиждень

05 – 09.03

Бойчук І.О.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З 08 по 14 вересня  2017 року в рамках святкування Дня фізичної культури та спорту, підтримки Олімпійських Ігор, з метою ознайомлення молоді з гуманістичними ідеями олімпізму, цінування власного здоров’я, виховання в школярів потреб у постійній рухливій активності, формування традиції й культуру здорового способу життя, престижу здоров’я, залучення до активних занять фізичною культурою та спортом  в  НВК був проведений Олімпійський тиждень. Гаслом тижня були слова: «Швидше – Спритніше – Сильніше!»

        Протягом  тижня в НВК  були проведені наступні заходи:

-  Олімпійський урок(презентація)  на тему: «Олімпійські ігри: історія та сьогодення». На цьому уроці учні 5-9 класів отримали знання щодо олімпійських символів: олімпійське гасло, олімпійська емблема, олімпійський прапор, олімпійський вогонь, про історію виникнення та розвитку Олімпійських Ігор, про їх відродження в ХІХ ст., про олімпійські чемпіони України.

-    Естафети «Веселі старти» для учнів 2-4 класів. Це традиційний вид змагань для молодших школярів, участь у якому завжди викликає велику радість, приносить заряд енергії і позитивний настрій як для самих учасників, так і для вболівальників та вчителів. Перемогу здобули учні 4 класу.

-  День бігуна, який визначив найшвидших учнів 5-7 класів з бігу на 30м. та учнів 8-11 класів з бігу на 60м. Серед хлопців найшвидшими виявилися учень 7 класу Завацький Дмитро та учень 10 класу Юришин Дмитро. Серед дівчат найшвидшими виявилися учениця 6 класу Топорівська Кароліна та учениця 11 класу Кожокар Діана.

-  День стрибуна. Змагання проводилися  із стрибків у довжину з місця. Участь приймали учні 5-11 класів. Переможців змагань визначили у двох вікових категоріях: 5-7 кл.  та 8-11 класи. Серед юнаків дальше стрибнули учень 7 класу Віщак Андрій та учень 11 класу Зайцев Дмитро, серед дівчат  Качуряк Тетяна учениця 7 класу та Дорош Анна учениця 8 класу.

-  Футбольний день. Свою майстерність  показували збірні команди  5 - 11 класів. Перемогли команди 6 та 8 класів.

       Підсумки проведення Олімпійського тижня провели після закінчення змагань. Всі переможці були нагороджені солодкими подарунками.

   Згідно  плану  роботи  НВК  у  період  з  06.11 по 10.11 2017 р.  було проведено тиждень англійської мови.                                                                                             

Метою проведення тижня англійської мови є удосконалення знань, вмінь та навичок отриманих на уроках англійської мови, розширення світогляду та ерудиції учнів; розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків; виховання любові й шанування людей свого рідного краю і країни, мова якої вивчається, а також формування вміння концентрувати увагу.

    Відкриття тижня розпочалося 06 листопада. Учні 6 класу запросили всіх до віртуальної подорожі до англомовних країн. Учні мали можливість переглянути відео фрагменти цих країн.

   07 листопада учні 1-4 класів малювали малюнки на тему: ”I love English”. У випусках стінгазет школярі проявили  і продемонстрували знання та здібності, творчі уміння.

  08 листопада був проведений відкритий урок в 6 класі на тему: ”School subjects”.

  09 листопада учні 1-4 класів співали караоке, переглядали мультфільми та робили фізкультхвилинки англійською мовою.

  10 листопада відбувся конкурс ‘’Miss English’’. Участь брали дівчата 5-11    класів. Мета заходу була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання іноземної мови та спробували свої сили на сцені. 

          Відповідно до річного плану роботи з 06 по 17 листопада 2017 року  було проведено   декаду української мови та писемності, з  метою  донести до учнів красу і багатство української мови, формування відчуття краси рідної мови, розвивати мовленнєві здібності учнів, збагачувати словниковий запас,  виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

      Програма  декади була  досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Під час  проведення декади були організовані і проведені такі заходи:

- відкриття Декади  української писемності;

- лінійка  присвячена  Дню української  писемності та  мови «Рідна  мова  чиста, як  роса»;

- випущено газети «Кохана українська мово,ти наше диво калинове!»;

- тематична виставка художньої, наукової, публіцистичної літератури, присвячена Дню української писемності та мови.

- вікторина «Буду я навчатись мови золотої»;

- лінійка  до  дня української  писемності та  мови «Рідна  мова  чиста, як  роса»;

- класні виховні справи   «Мови чарівної голос»;

- І (шкільний) етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика;

- написання  національного радіодиктанту  єдності;

- гра-конкурс «Чи знаєш ти фразеологію?»;

- конкурс малюнків «Без мови в світі нас нема»;

- пісенний вернісаж "Віночок українських пісень" та пісень про мову «Співай, моя мово!»;

- захист творчих робіт і рефератів «Нащадкам мову передам як скарб».

Завершенням декади української мови та писемності 17.11.17р.стала літературно-музична композиція "Звучи, рідна мово!".

Відповідно до річного плану роботи НВК  з 18  грудня  по 22  грудня   2017 року  Слобідському НВК  проходив тиждень початкових класів. 18  грудня  було оголошено про відкриття тижня, ознайомлення з планом проведення. Кожного  дня  учні  та  вчителі  одягалися  та  прикрашали  класні  кімнати  під   колір  того  чи  іншого  дня.

        Понеділок- день  червоного  кольору, це  день  чарівних  компліментів  та  дитячих  мрій.У  цей  день  відбулося  урочисте  відкриття  Тижня  початкових  класів.Класовод  3  класу  Топорівська  Т.В. провела  круглий  стіл для  дітей «Мої  мрії  та побажання». Кожна дитина  мала  змогу  на  червоному  сердечку  написати  свою  мрію  та  повірити  в  те, що колись  вона  обов’язково  збудеться.

          Вівторок- день  жовто-оранжевого  кольору, день  подарунків, посмішок  та  позитивної  інформації.У  цей  день всі  християни  відзначають  чудове  свято- Миколая  Чудотворця. Діти  читали  Миколаю  вірші, молитви, співали  пісні. Був  проведений  конкурс  малюнків «Подарунок  для  Святого  Миколая».

         Середа-день зеленого  кольору,казковий  день. Класовод  4  класу  Бойчук Л.Н. провела  з  школярами  цікаву  гру  «Хто  я?», де  дітям  за  допомогою  різних  питань  потрібно  було  відгадати  казкового  героя.Учні  4  класу запросили    менших  товаришів  у  ляльковий  театр, де гарно  та  артистично  зіграли  4  казки: «Колобок», «Хоробрий  заєць», «Кошеня  та  мишеня» та  «Пан  Коцький».

         Четвер-день  синьо-блакитного  кольору, день  толерантності. Класовод  2  класу  Кожокар  І.А.  провела  з  учнями  цікавий  тренінг «Вчимося  бути  толерантними», а   діти  з  радістю  переглядали  повчальні  дитячі  мультфільми. Кожокар  І.А., як керівник шкільного  методоб’єднання  вчителів початкових  класів, провела  тренінг  з  учителями  «Дозволь собі  бути  щасливим».

           П’ятниця-день  фіолетового  кольору, день  творчості.Класовод  1  класу  Бойчук  А.І. провела  з  учнями  пізнавальне  бліц-опитування «Мій  талант. В чому  він?». запросила  всіх  присутніх  на  святковий  концерт. Завершився    Веселковий  тиждень  урочистою  лінійкою, на  якій  були  нагороджені  найактивніші  учасники  цього  тижня.

       Відповідно до листа відділу освіти Новоселицької РДА від 07.09.2017р. №738 «Про затвердження плану заходів з проведення у 2017 році  Всеукраїнського тижня права» та річного плану роботи з 04.12.17р. по 08.12.17р. в НВК був проведений тиждень правознавства з  метою  сприяння виховання учнів у дусі рівноправності, поваги до людської гідності та Батьківщини, зв’язку між правами та обов’язками шляхом формування знань, розвитку в учнів правової і громадянської компетентностей, цінностей, умінь та навичок, формування досвіду захисту власної позиції.

Під час  проведення декади були організовані і проведені такі заходи:  4грудня 2017 року було відкриття Всеукраїнського тижня права. 5грудня 2017 року  було проведено тематичну лінійу на тему: «Права людини». Конкурс     стінгазет на тему: «Права у нашому житті». 6 грудня 2017 року було  проведено правовий  брейн-ринг  між учнями 9-11 класів.  7 грудня 2017 року відбувся конкурс проектів на тему: «Користь вивчення        правознавства  у сучасному житті».   8 грудня 2017 року відбулася загально-шкільна лінійка щодо підведення підсумків      проведення Всеукраїнського тижня права. Нагородження активних учасників тижня .

Відповідно до  наказу по Слобідському НВК від 24.11.2017 №131 «Про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності  та Тижня безпеки дорожнього руху у навчальних закладах району» з метою пропаганди здорового, активного способу життя, вивчення і використання на практиці правил основ безпеки життєдіяльності, попередження загибелі та травмування дітей при виникненні різного роду надзвичайних ситуацій, порушень правил дорожнього руху  з 27 листопада  по 01 грудня 2017 року згідно плану заходів був проведений Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності  та Тиждень безпеки дорожнього руху

27 листопада вчитель  основ здоров’я  Боднарюк А.В. провела для учнів та вчителів НВК  єдиний урок з Правил дорожнього руху на тему: «Безпека на  дорозі – безпека життя». Загадки, вправа «Асоціативний кущ»,  вікторина, гра «Продовжи речення» показали учням важливість дотримання правил дорожнього руху, правил поводження на дорозі, поведінки в транспорті, правил для велосипедиста. Пізнавальний мультфільм «П’ятихвилинка з Робіком» дав змогу закріпити знання, розширити кругозір. Бібліотекар НВК Федоряк С. І. оформила книжкову виставку «Правила пішохода».

28.11.2017  учні НВК оформляли  шкільні газети на тему «Безпека дорожнього руху-це життя».

30.12.2017 року в рамках Тижня Безпеки життєдіяльності пройшов День Цивільного Захисту. Учням та працівникам НВК вчителем Захисту Вітчизни Попова В. О. була представлення презентація на тему: «Надзвичайні Ситуації та дії під час НС». Була організована виставка засобів індивідуального захисту органів дихання, шкіри, медичні засоби допомоги та приладів вимірювання рівня радіації. Проведена навчальна евакуація учасників навчально виховного процесу.          

01.12.2017 року відповідно до плану проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності та Тиждень безпеки дорожнього руху вчитель основ здоров’я   Боднарюк А.В. провела навчання та презентацію з надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод «Знаю, вмію, врятую». Відбулася тематична лінійка «Вбережімо себе від ВІЛ/СНІДу!». Проведена гра  ”Міфи  і  факти  про  ВІЛ/СНІД”

Протягом тижня організовано  та проведено пізнавальні заходи  з вивчення Правил дорожнього руху для дошкільнят та початкової ланки школи. Класними керівниками були проведені 5-хвилинки про дотримання дітьми Організовано висвітлення звернення до батьків на веб-сайті НВК Правил дорожнього руху (перед закінченням останнього уроку).

               Згідно  річного  плану  НВК  та  плану методичної роботи,  з  метою  розвитку ініціативи та творчості вчителів,  ефективного впровадження  передового педагогічного досвіду та інноваційних технологій  проведений   «Ярмарок педагогічних ідей»  згідно  такого  плану:

 

п/п

Дата

Предмет

Клас

 Вчитель

1.

 

28.11.2017

Відкритий урок з фізичної культури «Модуль «Баскетбол»

6

Попов В.О.

 

2.

 

08.11.2017

Відкритий урок з англійської мови на тему «Шкільні предмети»

6

Мукомел Л.В.

3.

 

20.03.2018

Відкритий урок з літературного читання на тему «Робота над текстом «Мрія збулася»

1

Бойчук А.І.

4.

22.03.2018

Відкритий урок з української мови на тему «Повторення вивченого про речення»

5

Сімак Л.В.

5.

04.04.2018

Відкритий урок з літературного читання на тему «Підсумковий уок а розділом Т.Шевченко: сторінки життя»

3

Топорівська Т.В.

 

Активізувалася робота вчителів щодо друку у періодичній пресі:

 

ПІБ вчителя

Назва видання

№, дата

 Назва статті

Попов В.О.

Газета «Слово правди»

№38, 22.092017

Олімпійський тиждень у Слобідському НВК

Коляско Т.І.

Газета «Освіта Буковини»

№37,13.10.2017

Доброчинність починається з дитинства

Бойчук А.І.

Газета «Слово правди»

№ 51,21.122017

«Веселковий тиждень» у Слобідському НВК

Мукомел Л.В.

Газета «Слово правди»

№52,29.12.2017

У Слобідському НВК є своя «Miss еnglish»

Бойчук І.О.

Газета «Освіта Буковини»

№1, 05.01.2018

Я - учитель

Топорівський В.В.

Газета «Слово правди»

№11, 16.03.2018

Граючись, оздоровлюємось

Коляско Т.І.

Газета «Слово правди»

№18, 04. 05.2018

Юні слобідські авіоконструктори

 

Освітній   процес  постійно  супроводжується  творчим  пошуком  таких  педагогічних  технологій, які  не  тільки  збагачують  знання  та  вміння  з  навчальних  предметів, а  розвивають  активність, пізнавальну  самостійність  учнів. У  зв’язку  з  цим  є  певні  досягнення  у  роботі з обдарованими дітьми. Згідно наказу відділу освіти Новоселицької РДА від 07.12.2017 №355 «Про підсумки проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських  учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2017/2018 н.р.» переможцями ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін стали:

 

№ з/п

П.І.П.

Заклад освіти

Клас

Предмет

Місце

 1.  

Вільхова Яна

Слобідський НВК

11

Зарубіжна література

ІІ

 1.  

Дорош Анна

Слобідський НВК

8

Англійська мова

ІІІ

 1.  

Кожухар Олександра

Слобідський НВК

11

Астрономія

І

 1.  

Кожухар Олександра

Слобідський НВК

11

Інф.технології

І

 1.  

Ротар Іванна

Слобідський НВК

8

Географія

ІІ

 1.  

Сімак Юлія

Слобідський НВК

10

Математика

ІІІ

 1.  

Юришин Дмитро

Слобідський НВК

10

Інф.технології

ІІІ

 

     Відповідно до  наказу  відділу освіти райдержадміністрації від 09.11.2017 № 323 «Про підсумки районної конференції в рамках Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина - Україна» визначено  переможцем районного етапу Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина Україна» та нагороджено Грамотою відділу освіти райдержадміністрації у номінації  «Геологічними стежками України»  -

ІІ місце – Ротар Іванна, керівник Ротар Т.В. та у номінації «Музей – історія жива» - ІІI місце – Ротар Іванна, керівник Ротар Т.В.

     Відповідно до  наказу  відділу освіти райдержадміністрації від 31.10.2017 № 299 «Про підсумки проведення районного збору юних аграрників, садівників, зоологів – тваринників, квітникарів – дизайнерів, юних екологів» визначено  переможцем районного етапу у номінації «Квітникарство» - ІІ місце – Ротар Іванна, керівник Боднарюк А.В.

     Відповідно до  наказу  відділу освіти райдержадміністрації від 29.01.2018 № 23 «Про підсумки проведення І-го етапу  Всеукраїнського  конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів закладів освіти району та ОТГ- членів БМАНУМ» переможцями  І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів наукових товариств стали:

 

Секція

Назва роботи

ПІБ

учня

 Клас

Керівник

Місце

Англійська мова

Ідіоми в англійських піснях

Цуркан Станіслав

8

Мукомел Л.В., вчитель англійської

 мови

ІІІ

Біологія

Дослідження складових шкільної крейди

Кожокар Діана

8

Боднарюк А,В.,

вчитель біології

ІІІ

«Історичне краєзнавство»

Історія села

Слобода

Федоряк Діана

8

КоляскоІ.С,

вчитель історії

І

 

         Відповідно до  наказу  відділу освіти райдержадміністрації від 14.12.2017 № 361 «Про підсумки проведення  ІІ етапу Міжнародного конкурсу з українознавства» переможцем  ІІ етапу (ІІІ місце) стала учениця 10 класу Сімак Ю. ( вчитель Ротар Т.В.).

         Відповідно до  наказу  відділу освіти райдержадміністрації від 27.11.2017 № 339 «Про підсумки проведення  ІІ етапу Міжнародногомовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» переможцем  ІІ етапу (ІІ місце) стала учениця 8 класу Федоряк Д. ( вчитель Бойчук І.О.).

 Відповідно до  наказу  відділу освіти райдержадміністрації від 19.03.2018 № 73 «Про підсумки проведення  районного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник» переможцем  І етапу (ІІ місце) у номінації «Основи здоров’я »  став учень 4 класу Стрелецький О. ( вчитель Бойчук Л.Н.).

На виконання Указу Президента України від 29.06.1995 року №489 «Про Всеукраїнський конкурс «Учитель року», відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс «Учитель року», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.08.1995 року №638, рішення колегії Міністерства освіти і науки (протокол від 26.06.2014 року № 4/2-19), наказу Міністерства освіти і науки України від 19.06.2017 року №866 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», листа Міністерства освіти і науки України від 19.09.2017 року № 1/9-508  «Про організацію та проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», наказів Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 24.10.2017 року №469 «Про організаційно-практичне забезпечення підготовки і проведення першого (районного/міського/ОТГ) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у 2017/2018 навчальному році», від 21.11.2017 року №532 «Про організаційно-практичне забезпечення підготовки і проведення першого (районного/міського/ОТГ) туру конкурсу «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування» у 2017/2018 навчальному році» , наказу відділу освіти Новоселицької РДА від 05.12.2017 року №346 «Про організацію та проведення  І (районного) туру Всеукраїнського  конкурсу «Учитель року – 2018» та з метою виявлення і підтримки творчої праці вчителів, підвищення їх професійної компетентності, популяризації педагогічних здобутків впродовж грудня 2017 року  відбувся І (районний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінаціях: «Українська мова та література», «Фізика», «Фізична культура», «Курси духовно-морального спрямування». Топорівський В.В. вчитель фізичної культури прийняв участь у даному конкурсі у номінації «Фізична культура» і став лауреатом.

На виконання наказу відділу освіти Новоселицької РДА від 24.04.2018. №101 «Про проведення районного конкурсу методичних розробок «Вернісаж педагогічних ідей» у 2017/2018 н.р. у Вернісажі  прийняли участь педагогічніпрацівникі НВК: вчитель біології Боднарюк А.В., вчитель математики Проданюк М.С., вчитель історії  Коляско І.С. 

Протягом  2016/ 2017 н.р. пройшли  атестацію  4 педагога:

- Бойчук І.О.  -  вчитель української мови і літератури; 

- Попов В.О.  - вчитель фізичної культури;

- Топорівський В.В. - вчитель фізичної культури;

- Мукомел Л.В.  – вчитель англійської мови.

Курсову  перепідготовку  пройшли  при  ІППОЧО:

- Бойчук І.О.  – вчителів української мови і літератури, свідоцтво № 1940 від 26.05.17 р., видані Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.;

- Попов В.О.  .- вчителів фізичної культури, ЗВ, керівника гуртка, свідоцтво № 2176 від 29.11.16 р., видані Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.;

- Топорівський В.В. вчителів  вчителів фізичної культури, свідоцтво № 210 від03.02.17 р., видані Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області;

Мукомел Л.В.  – вчитель англійської мови, свідоцтво № 382 від 19.02.16 р., видані Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області;

Наслідки  проведення  атестації  за  2017/ 2018 н.р:

        1. Мукомел Людмилі Василівні, вчителю англійської мови, що       відповідає займаній посаді  присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої       категорії»;

2. Топорівському  Віталію Васильовичу, вчителю фізичної культури, що  відповідає займаній посаді, присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії».

3. Бойчук Ірині Олександрівні, вчителю української мови та літератури, що  відповідає займаній посаді, підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «Старший учитель»;

4. Попову Валерію Олексійовичу , вчителю фізичної культури, «Захисту Вітчизни», що відповідає займаній посаді, підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «Старший учитель»;

  4. Щодо  організованого  і  високоякісного  проведення  атестації  вчителів  у  2017/2018 н. р. проведено :

   ²  аналіз  ходу  проведення  атестації  педпрацівників  за  2016/2017 н.р.,

        визначені  завдання  на 2017/2018 н. р. ;

   ² розроблені    заходи  щодо  підготовки  та  проведення  атестації  педпрацівників;

   ² видані  накази  „Про  створення  атестаційної  комісії”, „Про проведення  атестації  педпрацівників  у  2017/2018 н. р.”;

   ²  складено  план роботи  атестаційної  комісії;

   ²  здійснено  розподіл  обов’язків  між  членами  атестаційної  комісії;

   ²   відбулося  4 засідань  атестаційної  комісії  згідно  графіка;

   ² проведені  індивідуальні  бесіди  та  консультації  з  учителями, що  атестуються.

5.Нові  форми  роботи, які  виникли  під  час  атестації :

        ÷ здійснено  діагностику  утруднень  методичної  роботи  вчителів, що  атестуються  по  основним  напрямкам  діяльності  вчителя  за  результатами  якої  оформлені  діагностичні  карти;

                ÷ пройшов  місячник  педагогічної  майстерності «Ярмарок педагогічних ідей»;

                ÷ відбулися  творчі  звіти  вчителів  у вигляді презентації досвіду роботи та презентації блогів та сайтів;

        ÷ проведено моніторинг якості навчально-виховного процесу з української мови, англійської мови, фізичної культури.

 

Враховуючи вищесказане, можна виділити позитивні тенденції методичної роботи:

-  методична робота ефективно впливає на підвищення професійного рівня педагогічного колективу;

-  активізація роботи із впровадження в прак­тику особистісно-орієнтованих та сучасних технологій.

      Проблеми:

- організація науково-дослідної роботи;

- розробка власних науково-методичних і ди­дактичних матеріалів та публікація передового досвіду педагогів НВК.

        Шляхи вирішення проблем:

- залучення творчих груп учителів до участі в наукових і соціальних проектах;

-  посилення уваги до формування методологіч­ної культури й нового професійного;    мислення вчи­телів через інтерактивне дистанційне професійне самонавчання в умовах реформування освіти, НУШ.

Аналіз навчально-виховної роботи

Аналіз  навчальної  роботи

У 2017/2018 навчальному році навчалося  109 учнів, атестовані – 98 учнів.

Згідно з річним планом роботи НВК, з метою виявлення тенденції щодо покращення чи погіршення успішності учнів НВК та вироблення відповідних методичних рекомендацій та на основі статистичних звітів класних керівників,  в травні 2018 року був проведений моніторинг якості навчальних досягнень учнів  1-11-х класів з усіх предметів за результатами навчання у 2017/2018 н. р.:

Результативність  навчальних  досягнень

  учнів  1 – 4  класів за  2017/ 2018 н. р. по Слобідському  НВК

Класи

К –сть  учнів на

поч.сем.

К ількість  учнів на

     кінець   семестру 

З   них

             Сиріт

 

            Півсиріт

Атестов.ано

Неатестовано

%  учнів, що мають здібності до предметів

Р  і  в  н  і

%

відвідування

хлопч.

дівчат

сусп. – гум.аніт                                                              профілю

 

 

 

прир. математ

      профілю

естет. практ профілю

 

 П

 

 

 

 

 

   

 

    С  

 

Д

 

В

1

11

11

  3

8

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

89

2

14

14

7

7

-

-

14

-

4

28%

4

28%

6

44%

-

4

28%

4

28%

6

44%

87

3

12

11

6

5

-

-

11

 

5

45%

6

64%

-

-

1

10%

5

45%

5

45%

 

86

4

13

13

9

4

-

1

13

 

2

15%

4

31%

7

54%

-

3

23%

7

54%

3

23%

88

Всього

50

49

25

24

-

1

38

 

11

 

29%

14

 

37%

13

 

34%

-

8

 

21%

16

 

43%

 

14

 

36%

88%

 

Результативність  навчальних  досягнень

 учнів  5 - 9 класів   за  2017/ 2018 н. р.  по Слобідському  НВК 

 

 

 

Клас

Кількість    учнів на

початок  семестру.

Кількість   учнів на

кінець семестру.

З них

Сиріт

Півсиріт

Атестовано

Неатестовано

 

Р   І   В   Н   І

% відвід.

Відсоток  учнів,  що мають здібності

 до предм.

Хлопчиків

Дівчаток

П

   С

Д

  В

 

сусп.-

гум.

циклу

прир-

матем.

циклу

естет-

прак. циклу

5

9

9

3

6

-

-

9

 

-

3

33%

4

45%

2

25%

86%

3

33%

2

22%

4

45%

6

 

12

12

6

6

-

-

12

-

-

2

16%

7

60%

3

24%

87%

4

32%

2

16%

6

52%

7

 

8

8

5

3

-

1

8

-

 

5

63%

-

 

 

3

37%

85%

4

50%

1

13%

3

37%

 

8

13

12

3

9

-

-

12

-

-

4

33%

3

25%

5

42%

87%

3

25%

3

25%

6

50%

9

4

4

2

2

-

-

4

-

-

3

75%

1

25%

-

87%

2

50%

-

2

50%

 

Всього

46

45

19

26

-

1

45

-

-

 

17

43%

15

35%

13

22%

86%

16

35%

8

18%

21

47%

 

Результативність  навчальних  досягнень  учнів   10,11  класів  

за  2017/ 2018 н. р.  по Слобідському НВК 

 

 

 

Клас

Кількість  учнів на

початок  семестру.

Кількість  учнів на

кінець семестру.

З них

Сиріт

Півсиріт

Атестовано

Неатестовано

 

Р   І   В   Н   І

% відвід.

Відсоток  учнів,  що мають здібності

 до предм.

Хлопчиків

Дівчаток

П

   С

Д

 В

 

сусп.-

гум.

циклу

прир-

матем.

циклу

естет-

прак. циклу

10

7

8

5

3

-

-

8

-

-

4

50%

2

25%

2

25%

84%

2

25%

2

25%

3

42%

11

8

7

2

5

-

1

7

-

-

6

86%

-

1

14%

75%

1

14%

1

14%

5

72%

     Всього

15

15

7

8

 

1

15

-

-

10

67%

2

13%

3

20%

80%

3

20%

3

20%

9

60%

 

Результативність  навчальних  досягнень  учнів  1 – 11  класів  

за  2017 / 2018 н. р.  по Слобідському  НВК 

 

 

 

 

Клас

Кількість  учнів на

початок  семестру.

Кількість  учнів на

кінець семестру.

З них

Сиріт

Півсиріт

Атестовано

Неатестовано

 

Р   І   В   Н   І

% відвід.

Відсоток  учнів,  що мають здібності

 до предм.

Хлопчиків

Дівчаток

П

   С

Д

  В

сусп.-

гум.

циклу

прир-

матем.

циклу

естет-

прак. циклу

 

1 –

   4

50

49

25

24

-

1

38

-

-

8

 

21%

16

 

43%

 

14

 

36%

88

11

 

29%

14

 

37%

13

 

34%

5 –  9

46

45

19

26

-

1

45

-

-

17

43%

15

35%

13

22%

86

16

35%

8

18%

21

47%

10,

11

15

15

7

8

-

1

15

-

 

10

67%

2

13%

3

20%

80

3

20%

3

20%

9

60%

1 -11

111

109

51

58

-

3

98

-

 

35

35%

33

34%

30

31%

85

30

31%

25

26%

43

43%

 

   Був здійснений моніторинг рейтингу класів за середнім балом:

 

Клас

Середній бал

Рейтинг

2

8,3

VІІ

3

9,3

ІІ

4

8,6

ІV

5

9

ІІІ

6

9,6

І

7

9

ІІІ

8

8,6

ІV

9

8,3

VІІ

10

8,5

V

11

8,4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У  2017/ 2018 навчальному році учні 10 та 11  класів  працювали за  універсальним профілем.

Рівень нагородження почесними грамотами та листами :

Рік

Похвальних листів

Похвальних грамот

2016/2017

19

1

2017/2018

29

1

 

Нагородження медалями випускників:

 

Рік

Золота медаль

Срібна медаль

2017

-

-

2018

-

-

 

Результати ДПА (у формі ЗНО) за 2018 рік.

 

 

Предмет

Кількість учнів

Сер. бал за ДПА

(ЗНО)

Сер. річний бал

Розбіжність

Українська мова

 

7

5

7,3

2,3

Історія України

 

7

4,8

6,9

2,1

Англійська мова

 

6

3,6

6

2,4

 

Біологія

 

1

6

6

0

 

 

Аналіз  управлінської  діяльності  адміністрації  НВК за 2017/2018н.р.

Основними  напрямками  контрольно-аналітичної  діяльності  були:

-  адаптація  учнів 1,5 класів  до  навчання;

-  отримання  інформації  для  педагогічного  аналізу;

-  надання  методичної, практичної  допомоги  учителям;

-  створення  оптимальних  умов  для  навчання  і розвитку  дітей;

-  удосконалення  НВП, реалізація  шкільних  методичної,  виховної  проблем. Протягом  навчального  року  здійснювався  внутрішньошкільний  контроль,  було  вивчено  стан  викладання  предметів  та  рівень  навчальних  досягнень  учнів  з української мови, англійської мови, фізичної культури, ЗВ.

 Згідно  з  річним  планом  НВК  здійснювався  контроль  за  виконанням  рекомендацій,  наданих  під  час  контролю  адміністрації  НВК.  Усі  матеріали  внутрішньошкільного  контролю  узагальнено  в  наказах  по   НВК.

Згідно  з  наказом  № 35  від 27.04.2018 р. «Про  написання  підсумкових контрольних  робіт  за  2017/2018 н. р. з  основ наук»  дирекцією  НВК  були  проведені  контрольні  роботи  з  таких  предметів:    української  мови,  математики,  алгебри,   історія  України, англійська мова. 

            Результати   контрольних  робіт  були  узагальнені ,  виведений  середній  бал  по  предметах,  зроблені  відповідні  висновки.  Результативність  наведено  у  таблицях.

Результативність  контрольних  замірів  з  української  мови:

Клас

За списком

Писало

ПР

СР

ДР

ВР

% якості

% успішності

СБ

уч.

%

уч.

%

уч.

%

уч.

%

3

11

11

-

-

1

10

5

45

5

45

91

100

9

4

13

13

-

-

1

8

9

70

3

22

92

100

8,7

5

9

8

2

25

1

12

3

38

2

25

74

87

7,4

6

12

11

-

-

2

18

6

55

3

27

82

100

8,2

7

8

7

1

14

1

14

2

29

3

43

72

86

8,3

8

12

11

-

-

1

9

6

55

4

37

91

100

8,5

9

4

4

-

-

2

50

2

50

-

-

50

100

7

10

8

8

-

-

2

25

4

50

2

25

75

100

8

11

7

4

-

-

2

50

1

25

1

25

50

100

7,5

Типові помилки в контрольних роботах з української мови:

- окреме написання слів у реченні;

- правопис іменників з прийменниками;

- пропуск , заміна букв;

- у перенесенні слів;

 - початок написання речення ;

- написання слів із буквосполученням  ьо ;

- розділові знаки при прямій мові, звертанні, діалозі, в складних реченнях, між однорідними членами речення, при уточнюючих членах речення, розділові знаки між частинами безсполучникового складного речення;в реченні при вживанні сполучників.

- написання голосної після м’яких приголосних;

- вживання голосних після шиплячих;

- розділові знаки в складному реченні;

- розділові знаки при порівняльних зворотах;

- правопис іменників з суфіксом – ин- ;

- написання прислівників разом, окремо і через дефіс;

- ненаголошені  е-и в коренях слів;

 -подвоєння приголосних

 - чергування голосних в словах;

- перенос слів;

- написання не з дієсловами;

- розділові знаки в дієприслівникових зворотах.

Результативність  контрольних  замірів  з  математики:

Клас

За списком

Писало

ПР

СР

ДР

ВР

% якості

% успішності

СБ

уч.

%

уч.

%

уч.

%

уч.

%

3

11

11

1

10

3

27

2

18

5

45

64

91

8

4

13

13

-

-

5

38

5

38

3

24

62

100

7,6

9

4

4

-

-

2

50

2

50

-

-

50

100

6,8

Типові помилки в контрольних роботах з математики у 3 і 4 класах:

 • при  розв’язуванні задач у виборі арифметичної дії;
 • в обчисленнях при розв’язуванні прикладів ;
 • в табличному множенні і діленні ;
 • при відніманні одноцифрових чисел від круглих.

Типові помилки в контрольних роботах з алгебри у 9  класі :

 • при записі одночленів у стандартному вигляді;
 • при обчисленні значень виразів;
 • при побудові графіків функції ;
 • при виконанні дій із числами записаними у стандартному вигляді;
 • при розв’язуванні систем нерівностей;
 • при доведенні нерівностей;
 • при побудові графіків функції y = ax2 +bx+c;
 • при розв’язуванні квадратних  рівнянь;
 • знаходження тригонометричних функцій;

      -    знаходження п –го члена арифметичної прогресії.

Результативність  контрольних  замірів  з  історії  України:

Клас

За списком

Писало

ПР

СР

ДР

ВР

% якості

% успішності

СБ

уч.

%

уч.

%

уч.

%

уч.

%

10

8

8

-

-

1

12

4

51

3

37

88

100

8,4

11

7

5

-

-

2

40

2

40

1

20

60

100

8,2

Виконуючи завдання з історії учні 10 та 11  класів допустили помилки при характеристиці подій, у визначенні дат, частково висвітили питання, при встановленні відповідності між іменами та характеристикою історичних діячів,  хронологічної послідовності, зазнали труднощів при розв’язуванні тестових завдань та завдань історичної термінології.

Результативність  контрольних  замірів  з  англійська мова:

Клас

За списком

Писало

ПР

СР

ДР

ВР

% якості

% успішності

СБ

уч.

%

уч.

%

уч.

%

уч.

%

3

11

11

-

-

4

43

7

57

-

-

57

100

6,5

4

12

10

2

20

4

40

4

40

-

-

40

80

6,3

5

9

9

2

22

4

44

3

34

-

-

34

78

5,4

6

12

11

-

-

5

46

6

54

-

-

54

100

6,3

7

8

8

2

25

3

38

3

38

-

-

38

75

6

11

7

6

-

-

5

84

-

-

1

16

16

100

6

В роботах допущені помилки:

 • граматичні помилки при розв’язані тестів;
 • у вживанні та утворенні часів дієслів;
 • в утворенні пасивного стану дієслів та непрямої мови;
 • порушений порядок слів у реченні.

Аналіз контрольних робіт з англійської мови показав, що більшість учнів оволоділи навичками письма, аудіювання, вміють складати розповіді на запропоновану тему, виконувати текстологічні завдання. Проте окремі учні  допускають помилки при вживанні займенників that, where, whose, who, перетворенні речень з прямою мовою в непряму, допускають помилки при вживанні часових форм дієслів Present Simple, Past Simple, Present Perfect, вживанні кількісних і неозначених займенників.

Порівнюючи результати даної контрольної роботи з результатами контрольної роботи за І семестр з української мови в 3 класі  помічена тенденція  до  збільшення  середнього бала ( 0,4) з 8,6 до 9.

Порівнюючи результати даної контрольної роботи з результатами контрольної роботи за І семестр з української мови в 6 класі з  помічена тенденція до  збільшення  відсотка   якості з 64% до 72%, та збільшення середнього бала з 7,5 до 8,2.

Порівнюючи результати даної контрольної роботи з результатами контрольної роботи за І семестр з української мови в 9 класі помічена тенденція до  збільшення відсотка   якості з 34% до 50%, та  зменшення  середнього бала з 5 до  7.

Порівнюючи результати даної контрольної роботи з результатами контрольної роботи за І семестр з української мови в 11  класі помічена тенденція до  зменшення  відсотка   якості з 58% до 50%, та  зменшення  середнього бала з 7,4  до  7,5.

                Порівнюючи результати даної контрольної роботи з результатами контрольної роботи за І семестр з алгебри учнів 9 класу виявлена розбіжність у 0,2 бали по середньому балу (з 7 до 6,8), та 16% по якості знань (з 66% до 50%).

           Порівнюючи результати даної контрольної роботи з результатами контрольної роботи за І семестр з історії України учнів 11 класу  виявлена розбіжність у 2,2 бали по середньому балу (з 6 до 8,2), та 16 % по якості знань (з 44% до60%), по успішності 28 % (з 72% до 100%).

           Порівнюючи результати  даної контрольної роботи з результатами контрольної роботи за І семестр з англійської мови учнів 7 класу  виявлена розбіжність у  12% по якості знань (з 50% до 38%).

           При написанні контрольної роботи  з англійської мови учні 11 класу допустили помилки при узгодженні форми часів та при написанні твору. Порівнюючи результати даної контрольної роботи за І семестр з англійської мови учнів 11 класу  виявлена розбіжність у 1,2  балів  по середньому балу (з 4,8 до 6), та зменшення 1% по якості знань (з 17% до 16%).   

На виконання плану вивчення стану викладання навчальних предметів на 2017/2018 навчальний рік, вивчено стан викладання предметів:

  - української мови;

-  англійської мови;

-  фізичної культури;

 - ЗВ.

Згідно з річним планом роботи НВК  у листопаді  2017  року був здійснений предметно-узагальнюючий контроль стану викладання української  мови у 

6,7,8,10,11 класах.  Українську  мову у  цих  класах  викладає  Бойчук  І.О.- спеціаліст  вищої  категорії,  педагогічне  звання  «старший  вчитель», педагогічний  стаж -25  років.

Вивчення стану викладання української мови здійснювалося за такими напрямами:

 • виконання навчальних планів і програм, реалізація рекомендацій Міністерства освіти та Чернівецького ОІППО щодо викладання у 2017/2018 навчальному році;
 • формування в учнів умінь і навичок зв’язного мовлення, зв'язок з іншими напрямами роботи з розвитку мовлення;
 • збагачення словникового запасу учнів з погляду лексичної та граматичної будови;
 • засвоєння норм української літературної мови;
 • науково-теоретичний рівень викладання;
 • планування навчального матеріалу, підбір тестових, індивідуальних, диференційованих завдань, наочності, використання ІКТ тощо;
 • дотримання вимог єдиного орфографічного режиму;
 • ефективність використання міжпредметних зв’язків;
 • методика перевірки рівня знань учнів та повторення пройденого матеріалу,
 • упровадження активних форм і методів навчання;
 • раціональне використання робочого часу;
 • ведення шкільної  документації;
 • результати навчання, якість знань, умінь і навичок учнів;
 • робота  з  обдарованими  учнями.

За переліченими напрямами були відвідані уроки, вивчено документацію вчителя та учнівські зошити, проведено моніторинг навчальних досягнень учнів, аналіз і самоаналіз уроків, проаналізовано стан навчально-методичного забезпечення процесу викладання, завдяки чому одержано об’єктивну характеристику роботи вчителя, виявлено позитиви у викладанні рідної мови.

               Серед основних завдань навчання української мови, які ставить  Ірина  Олександрівна  перед  кожним  уроком, варто виділити такі:

 • удосконалення змісту уроку, посилення його комунікативної спрямованості в єдиній системі організації навчально-виховного процесу;
 • формування мовних і мовленнєвих компетентностей учнів засобами інтерактивних технологій;
 • забезпечення необхідної мотиваційної основи навчальної діяльності учнів;
 • удосконалення форм і методів навчальної і позанавчальної роботи зі старшокласниками з метою підготовки до ЗНО ;
 • упровадження інформаційно-комп’ютерних технологій для підвищення ефективності навчальних занять;
 • вільне вираження думок і почуттів у різних сферах суспільного життя;
 • оволодіння культурою мовлення;
 • засвоєння основних усних і письмових норм української літературної мови, її виражальних лексико-фразеологічних, граматичних, стилістичних засобів тощо.

Всі уроки Бойчук І.О. спрямовані на досягнення головної мети - навчання української мови, що полягає у формуванні національно свідомої, духовно багатої мовної особистості, яка володіє вміннями й навичками вільно, комунікативно доцільно користуватися засобами рідної мови — її 4 стилями, типами, жанрами в усіх видах мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо), тобто забезпечує належний рівень комунікативної компетенції.

             Інновації, які охопили сучасну освіту, органічно вплітаються в навчально-виховний процес. Їх активно впроваджує  І.О.,  її уроки вирізняються:

 • сучасністю (постійним прагненням до новизни й удосконалення змісту);
 • оптимальністю (спробами досягти навчально-виховних цілей при економному використанні часу);

інтегральністю (синтезом знань із мови, літератури, історії, художньої культури, краєзнавства, музики, живопису, театрального мистецтва тощо).

         Вчитель постійно збагачує словниковий запас учнів, ознайомлюючи їх з новими словами, образними, поетичними, емоційно забарвленими, і працює над тим, щоб ці слова увійшли до активного словникового запасу.

Широко застосовується технологія диференційованого навчання, яка виявляється не лише в диференціації навчального матеріалу, а головним чином у диференціації допомоги учням ( одні учні потребують більше допомоги, іншим вчитель допомагає епізодично, окремим надає певну самостійність). Учні класу поділяються на групи, можуть працювати в парах або індивідуально. Вчитель застосовує традиційні і нетрадиційні форми роботи на уроці, оптимально застосовує інтерактивні форми роботи, завдяки яким учні залучаються до активної навчальної роботи, вдало поєднує фронтальні, групові та індивідуальні форми роботи. Прагнучи досягти визначеної мети уроку, вдумливо добирає дидактичний матеріал, складає чітку систему контрольних завдань і запитань, педагогічно раціонально використовує ІКТ.

Уроки  Ірини  Олександрівни  відзначаються чіткістю, цілеспрямованістю,вмілим добором найбільш ефективних для даного уроку видів роботи, умінням зробити граматичний матеріал доступним і цікавим для учнів, вмінням підтримувати у дітей активність і інтерес протягом всього уроку.

Для  виявлення  рівня  навчальних  досягнень  учнів  з української мови  було  проведено контрольні роботи  для  учнів 6,7,8 класів  у  формі  диктанту,  для  учнів  10,11  класів – у  тестовій  формі.  Результативність:

6 клас

Писали 11 учнів. З них на:

В.р. –2     18%

Д.р. –5    46%              

С.р. – 3    27%

П.р. – 1    9%

Середній бал – 7,5

Якість – 64%

Успішність – 91%

Типові помилки:

 1. Правопис м’якого знака.
 2. Написання прийменників окремо.
 3. Написання складних слів через дефіс.
 4. Ненаголошені е,и.

7 клас

Писали 8  учнів. З них на:

В.р. –1     12,5%

Д.р. –3    37,5%

С.р. – 3    37,5%

П.р. – 1    12,5%

Середній бал – 7

Якість – 50%

Успішність – 87,5%

Типові помилки:

 1. Правопис  слів з апострофом.
 2. Написання не-  з різними частинами мови.
 3. Правопис наголошених та ненаголошених  е,и.

8 клас

Писали 11 учнів. З них на:

В.р. –3     28%

Д.р. –4    36%

С.р. – 4    36%

П.р. – 0

Середній бал – 7,9

Якість – 64%

Успішність – 100%

Типові помилки:

 1. Правопис прислівників.
 2. Правила подвоєння приголосних.
 3. Написання складних слів через дефіс.
 4. Ненаголошені е,и.

10 клас

Писали 7 учнів. З них на:

В.р. –2     28%

Д.р. –5    71%

С.р. –     0

П.р. – 0

Середній бал – 8,9

Якість – 100%

Успішність – 100%

Типові помилки:

 1. Чергування голосних.
 2. Велика, мала літера.
 3. Правопис слів іншомовного походження.
 4. Подвоєння приголосних.
 5. Подвоєння приголосних у словах іншомовного походження.

11 клас

Писали 4  учнів. З них на:

В.р. –2     50%

Д.р. –2    50%

С.р. – 0

П.р. – 0

Середній бал – 9,3

Якість – 100%

Успішність – 100%

Типові помилки:

 1. Розділові знаки при відокремлених членах речення.
 2. Визначення рядка з орфографічною помилкою.
 3. Визначення рядка в якому подано прості речення.
 4. Помилка у слововживанні словосполучень.
 5. Помилка при знаходженні слів – синонімів.

 Перевірка класних журналів показала, що вчитель української мови виконує навчальну програму, зокрема уроки розвитку мовлення та обов’язкові види контрольних робіт. Оформлення сторінок журналів здійснюється у відповідності до інструкції щодо оформлення в класному журналі результатів навчальних досягнень учнів з української мови.

 Перевірка робочих та контрольних зошитів учнів з української мови, з метою виявлення якості перевірки зошитів Бойчук  І.О., дотриманням єдиного орфографічного режиму та виявлення ефективності роботи вчителя  з підвищення орфографічної пильності учнів, показала що Ірина  Олександрівна  дотримується єдиного орфографічного режиму. Зошити перевіряються регулярно, відповідно до нормативних вимог. В цілому, стан перевірки зошитів знаходиться на достатньому рівні. Обсяг класних і домашніх робіт відповідає нормативним вимогам. Якість перевірки учнівських робіт задовільна, пропущених учителем  помилок не виявлено. Аналізуючи письмові роботи, можна зробити висновок,  що вчитель проводить на уроках різноманітні види роботи: письмо під диктовку, різного роду списування, письмо по пам`яті, вибіркові, зорові та попереджувальні диктанти, творчі роботи, самостійні роботи на різних рівнях, словникову роботу, письмо.

Результативність  ЗНО  з  української  мови:

 

Рік

Середній  бал   бал

2015

5

2016

4,2

2017

5,6

Результати  роботи  з  обдарованими  учнями

2013/2014 навчальний рік:

          Команда учнів НВК брала участь у ХІІІ Міжнародному конкурсі з української мови ім. П.Яцика і показала такі результати:  Майданська Віталіна  (10 клас) - ІІІ місце.
     Учні НВК брали участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі  імені Тараса Шевченка: Сафроній Діана (8 клас) –   ІІІ місце, Булиховська Діана 9клас – ІІІ місце.
2014/2015навчальний рік:

 • нагороджено Дипломом ІІ ступеня  переможця ІІ етапу V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка ученицю 5 класу Федоряк Діану;
 • нагороджено Дипломом ІІІ ступеня  переможця ІІ етапу 15 Міжнародного конкурсу з української мови ученицю 9 класу Віщак Юліану

  2015/2016 навчальний рік:

Команда учнів НВК брала участь у ХІІІ Міжнародному конкурсі з української мови ім. П. Яцика і показала такі результати:
•  Майданська І.О. - 9 клас - ІІІ місце

•  Віщак Ю.С. -  10 клас - ІІІ місце

   Окрім цього, учні НВК брали участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі  імені Тараса Шевченка 

  •Федоряк Діана Олександрівна (6клас) –   ІІІ місце
  2016/2017 навчальний рік:

Учениця 11 класу  Віщак Юліанна стала переможцем  ІІ ступеня переможця ІІ етапу 7 Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.                                  

2017/2018 навчальний рік:

Федоряк Діана учениця 8 класу  нагороджена  дипломом  ІІ ступеня  як  переможець  VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г.Шевченка. 

Заслуговує  особливої  уваги  позакласна  робота  з  предмету,  яку  проводить  Ірина  Олександрівна  з  учнями  НВК.

 • Міжнародний день рідної мови                    
 • Шевченківський тиждень
 • День  української  писемності та мови

На  високому  рівні  Бойчук  І.О.  провела 18.11.2016 р.  майстер - клас для вчителів української мови та літератури Новоселицького  району на  тему: "Упровадження  технологій  інтерактивного  навчання  та  розвитку  кри-тичного  мислення  на  уроках  української    мови  та  літератури» .

Згідно з річним планом  адміністративного контролю якості викладання та рівня навчальних досягнень протягом  вересня-жовтня   у  НВК проводилося вивчення якості викладання та рівня навчальних досягнень з англійської мови  у  1-7 класах..

         Англійську мову викладає вчитель: Мукомел  Людмила Василівна,  кваліфікаційна категорія  «спеціаліст  ІІ  категорії», має педагогічний стаж роботи 14  років, викладає у 1-7 класах, навантаження складає 18 годин.

         Освіта вища, закінчила у  2008 році  Чернівецький  національний  університет ім. Ю.Федьковича. Спеціальність: мова  та  література (англійська). Кваліфікація: філолог викладач  англійської  мови  та  літератури.  Стаж роботи: 14 років. Курси- 2016р.  Атестація- 2009 р. Кваліфікаційна  категорія:  спеціаліст  другої  категорії. Проблема над якою працює  вчитель: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках англійської мови».  Інтерактивне  навчання – це  навчання,  основане  на  діалогічному  мовленні,  в  ході  якого  здійснюється  взаємодія  вчителя  і  учня.  На  уроках  Мукомел  Л.В.  впроваджує такі  елементи  інтерактивного  навчання:  дискусія,  рольові  ігри,  робота  у  парах,  незакінчене  речення, робота  у  групах,  мікрофон  та  ін.

Характерним  для  більшості  уроків  Людмили  Василівни  є  використання  інформаційно-комп’ютерних  технологій.  Це  допомагає  «оживити»  урок, зацікавити  учнів,  пробудити  їх  до  активної  співпраці  з  учителем.  А  саме  учні  мають  змогу  переглядати  навчальні  фільми, мультимедійні  презентації, педагогічні  програмні  засоби, відеопісні.

У  своїй  педагогічній  діяльності  Людмила  Василівна  широко  впроваджує  технології  проектного  навчання.  Проект – це  вид  навчальної  діяльності,  у  якій  задіяні  досвід, уява,  знання та  величезне  бажання  поділитися  з  іншими.

Застосування  навчальної  проектної  технології  в  НВК як  під  час  уроків  так  і в  позаурочній  роботі  дає  можливість  створити  додаткову  мотивацію.  Учні  виконують  проекти  тому,  що  це  їм  цікаво.  Тематика  проектів  дуже  різноманітна.  Результатом  проекту  є  плакат,  картки,  словник  у  малюнках,  індивідуальна  розповідь,  таблиця,  письмова  розповідь  з  іллюстраціями,  малюнок  із  надписами,  проведене  свято  тощо.

Ми  не  повинні  полишати  дитину  радощів  відкриття,  пошуку, не  давати  їй  готових  висновків,  правил.  Де  це  можливо,  нехай  дитина  сама  до  цього  дійде.Приклади  учнівських  проектів:   «Моя  сім’я»,  «Мої  іграшки»,  «Я  люблю  природу»,  «Улюблені свята»,   «Я  ходжу  до  школи»  та  ін.

         Мукомел  Л.В.  ставить перед собою завдання при вивченні англійської мови формувати у  вихованців комунікативну  компетенцію шляхом здійснення усного мовленнєвого спілкування; вчить розуміти на слух зміст тексту; читати й розуміти тексти різних жанрів.

Аналіз відвіданих уроків продемонстрував наступне: Мукомел  Л.В.  проводить уроки відповідно до навчальних програм і календарно-тематичного планування. Записи в журналі відповідають вимогам. Методичним змістом всіх її уроків є комунікативність. Початок уроку відповідає вимогам:  вихованці вітаються англійською мовою, черговий звітує про відсутніх та про дату і день проведення уроку. У випадку запізнень вихованці іноземною мовою просять вибачення та дозволу зайти в клас. Вчитель  використовує переважно традиційну методику навчання іноземній мові, дотримуючись діалогічного, монологічного, пояснювального та творчого методу. З інтерактивних технологій використовує роботу в парах та  малих групах. Матеріал викладається логічно і послідовно, раціонально використовуються   засоби навчання. Людмила  Василівна поєднує всі види мовленнєвої діяльності: аудіювання, говоріння, читання та письма. Під час перевірки знань учнів з лексики проводить словникові і вибіркові диктанти. З метою розвитку зорової і слухової пам’яті у школярів  проводить гру «знайди відповідність». В початкових класах організовує ігри «Злови звук», «закресли іграшки названі вчителем на малюнках». На уроці по темі «Передсвяткові клопоти» п’ятикласники  відгадували свята граючи в гру «Так чи ні».  На уроках проводиться вивчення поетичних рядків, читання скоромовок.

Вчителька застосовує міжпредметні зв’язки, так при вживанні граматичної структури пасивного стану дієслів минулого, теперішнього та майбутнього часу актуалізує знання учнів з української мови. Вчить вихованців відстоювати свої погляди, захищати свою точку зору, формувати своє ставлення до різних проблем. Формує в них навички навчальної праці, готує їх до самоосвітньої роботи. Поширеним є використання  автентичного матеріалу: листів, листівок, оголошень, реклами, журнальних і газетних публікацій. Для закріплення лексичних одиниць використовує картки, таблиці. Звертає увагу на вимову учнів, спонукає до роботи пасивних.

Рівень навчальних досягнень учнів учителя при написані контрольних робіт був таким:

Клас

Всього

учнів

Роботу писали

ПР

СР

ДР

ВР

СБ

Якість/

Успішність

5

9

7

-

5уч./ 72%

1уч./ 14%

1уч./ 14%

6,1

28% /100%

6

12

9

-

3уч./ 33%

6уч./ 67%

-

7,2

67%/ 100%

7

8

5

-

1уч./ 20%

4уч./ 80%

-

7,6

80%/ 100%

Типові  помилки, допущені  учнями  при  написанні  контрольних  робіт:

Перевірка зошитів показала, що зошити ведуться в усіх класах. Кількість зошитів відповідає кількості учнів. Оформляються класні та домашні роботи,  але обсяг записів у зошитах незначний. Роботи  перевіряються відповідно вимог до перевірки письмових робіт. Зошити підписані та обгорнуті, але записи в більшості зошитів оформлені некаліграфічно, неохайно, мають непривабливий вигляд. Якість ведення більшості зошитів низька та середня, робота над помилками ведеться несистематично, диференціація при   виконанні завдань не виявлена.

Під час перевірки якості знань учнів виявлено, що домашні завдання виконуються не систематично, поверхово.

Треба відмітити позакласну роботу вчителя англійської мови  Мукомел  Л.В.

Вихованці Л.В. активні члени Всеукраїнських конкурсів з англійської мови «Пазл» та «Гриінвіч».

На виконання плану вивчення стану викладання навчальних предметів на 2017/2018 навчальний рік, вивчено стан викладання предмета  «Фізична культура » у   1-4,5-11 класах НВК.

Вивчення стану викладання фізичної культури та  роботи вчителя  фізичної культури Попова В.О. проводилось з таких питань:

 • дотримання вимог державних програм щодо цілей, змісту навчання, критеріїв оцінювання навчальних досягнень;
 • наявність та якість поурочних та календарно-тематичних планів;
 • відповідність змісту уроків вимогам навчальних програм;
 • методика та науково-теоретичний рівень викладання предмета;
 • рівень навчальних досягнень учнів.

Попов В.О.- спеціаліст вищої категорії, має звання «Старший вчитель», педагогічний стаж – 20 років.  В роботі керується навчальними програмами, ознайомлений з методичними рекомендаціями щодо викладання фізичної культури в поточному навчальному році, окремими нормативними документами з предмета, методичними посібниками та  бере участь  у роботі районнного МО вчителів фізичної культури.Було вивчено документацію вчителя, відвідані уроки. Завдяки цьому отримано необхідну інформацію щодо системи роботи вчителя та організації навчально-виховного процесу на уроках фізичної культури, проводяться на базі спортивного майданчика та спортивної кімнати.

Основною формою організації навчально-виховного процесу з фізичної культури в 6-8,10,11 класах є урок. Попов В.О. дотримується вимог до сучасного уроку фізичної культури: забезпечує оптимізацію навчально-виховного процесу із застосуванням елементів інноваційних методів навчання та здійсненням міжпредметних зв’язків; забезпечує єдність освітньої, виховної, оздоровчої, розвивальної спрямованості навчального процесу; формуює в учнів уміння і навички самостійно займатися фізичними вправами; забезпечуює диференційований підхід до організації навчального процесу з урахуванням стану здоров’я, рівня фізичного розвитку, рухової підготовленості та статі учнів, урахування мотивів та інтересів учнів до заняття фізичними вправами; використовує різноманітні організаційні форми, засоби, методи і прийоми навчання; сприяє досягненню оптимальної рухової активності всіх учнів протягом кожного уроку з урахуванням стану здоров’я. На більшості відвіданих уроках і позакласних заняттях оптимально були розв’язані триєдині завдання (освітні, виховні, оздоровчі), а також розвивались  в учнів краса рухів, постава, грація,  виховувалось терпіння, загальна витривалість, самодисципліна, воля до досягнення гуманної перемоги. Вдало використовувались методи заохочення, що сприяло підвищенню результативності діяльності школярів.

    Оптимально дозуються  фізичні навантаження на уроках. При цьому застосовуються  різні засоби: повідомлення теоретичних знань в інтервалі відпочинку, зміна діяльності. На постійному контролі педагога школярі, які за станом здоров’я віднесені не до основної групи з фізкультури, та ті, які погано себе почувають на уроці. Виконується  систематичний контроль за частотою серцевих скорочень учнів, їхнім зовнішнім виглядом, самопочуттям. Під час підготовчої частини вчитель організує учнів, зосереджує увагу, створює добрий емоційний настрій, готує учнів до виконання вправ основної частини. На заключній частині приводиться  організм учнів у відносний спокійний стан, визначаються домашні завдання, підбивається  підсумок уроку, здійснюється оцінювання учнів.

 Результативність навчальних досягнень учнів з фізичної культури:

Клас

ПР

СР

ДР

ВР

Середній бал

Якість знань

Успіш-

ність

6 клас

Стрибки у довжину з місця

-

-

4/57%

3/43%

10,4

100

100

7 клас

Біг на 30 м

-

-

-

1/100%

7

100

100

8 клас

Біг на 30 м

-

1/14%

-

6/86%

10

86

100

 

10 клас

Стрибки у довжину з

розбігу

 

 

-

 

-

 

1/50%

 

1/50%

 

10

 

100

 

100

11 клас

Стрибки у довжину з

розбігу

 

-

-

1/34%

2/66%

9,6

100

100

Результативність участі учнів НВК у спрортивних змаганнях:

- Воєнізований крос – ІІІмісце, 2013 рік;

- Районні спортивні змагання  з Шахів у 2015 та 2017 роках – ІІІ місце;

- Турнір з футболу пам’яті тренера  Коваленко Ж.І., 2016р. – І м., (Дацький        Вадим - кращий гравець);

- Районні спортивні змагання  з настільного тенісу, 2016, 2017 р. – ІІІ місце;

-Районні військово-спортивні змагання з п’ятиборства: Зайцев Дмитро (Стрільба з ПГ) – ІІм.,       Кожухар Діана (Піднімання тулуба (Прес)- ІІІм. -2016 р.;

-Обласні змагання  Громадської організації «Всеукраїнської асоціації сільського футболу України»  з міні-футболу, команда НВК 2000-2001р.н. – І місце;

-  Фінальні Всеукраїнські змагання Громадської організації «Всеукраїнської

       асоціації    сільського футболу України»  з міні-футболу, Дацький Вадим у складі                      команди  району – І м. та кращий гравець турніру.

В  НВК проводиться різноманітна позакласна спортивно-оздоровча робота з учнями.  На високому рівні проведений Олімпійський тиждень. Згідно плану   проведено ряд заходів:

-08.09. – Футбольний день. Міні футбол 5-6 класи, 8-11 класи;

-11.09 -  Олімпійський урок на тему: «Олімпійські ігри: історія та сьогодення»;

- 12.09 -  День бігуна;

- 13.09 – Конкурс малюнків на тему «Олімпійські ігри»;

- 14.09 – День стрибуна.

Заслуговує уваги стаття Попова В.О. «Олімпійський тиждень в Слобідському НВК» в газеті «Слово правди» № 38 від 22 вересня 2017 року.

Вивчення стану викладання фізичної культури та  роботи вчителя  фізичної культури Топорівського В.В. проводилось з таких питань:

 • дотримання вимог державних програм щодо цілей, змісту навчання, критеріїв оцінювання навчальних досягнень;
 • наявність та якість поурочних та календарно-тематичних планів;
 • відповідність змісту уроків вимогам навчальних програм;
 • методика та науково-теоретичний рівень викладання предмета;
 • рівень навчальних досягнень учнів.

Топорівський В.В. має повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогогіка і методика середньої освіти. Фізична культура» та працює вчителем фізичної культури у НВК з 2001 року. Має кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»,присвоєну рішенням атестаційної комісії Слобідського НВК від 14.03.2014 року. У поточному навчальному  році має педагогічне навантаження 18 годин на тиждень.

В роботі керуються  діючими навчальними програмами, ознайомлений з методичними рекомендаціями щодо викладання фізичної культури в поточному навчальному році, окремими нормативними документами з предмета, методичними посібниками .

Суть технології, за якою працює Топорівський В.В., полягає в особистісно-орієнтованому характері навчання, індивідуальному підході до кожної дитини при організації занять фізичною культурою, у формуванні усвідомленої потреби у фізкультурно-оздоровчій та спортивно-творчій діяльності.

На уроках належна увага приділяється питанням охорони життя та здоров’я учнів. Всі учні НВК пройшли обов'язковий медичний профілактичний огляд і допущені до занять з фізичної культури та відповідно до Положення про медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах, не мають протипоказань щодо стану здоров'я. Оформлено листки здоров'я, які знаходиться в класному журналі кожного класу.

Дохідливо та логічно подається навчальний матеріал, концентрується увага учнів на основних поняттях, добираються цікаві факти з життя. Учитель дотримується головних вимог до сучасного уроку фізкультури:  забезпечення диференційованого підходу до учнів з урахуванням стану їхнього здоров’я, рівня фізичного розвитку, рухової підготовленості та статі; забезпечення освітньої, виховної, оздоровчої  спрямованості; формування в учнів умінь і навичок самостійно займатися фізичними вправами; забезпечення оптимізації навчально-виховного процесу із застосуванням елементів інноваційних методів навчання та реалізації міжпредметних зв’язків.

Відвідані уроки проводяться відповідно до структури, що складається з 3 частин: підготовчої, основної, заключної. Під час підготовчої частини проводиться: шикування, повідомлення завдань уроку, стройові вправи, загальнорозвиваючі вправи на місці. Основна частина  уроку містить: повторення раніше вивченого, рухливіестафети. Під час заключної частини проводиться: шикування, підведення підсумків уроку, вправи на відновлення дихання. Протягом уроку вчитель слідкує за ЧСС учнів. Домашнє завдання творче: знайти інформацію про відомих футболістів, гімнастів  України. Здійснюється індивідуальний підхід до учнів, враховуючи стан їхнього здоров’я, фізичного розвитку, нахилів та здібностей учнів. На постійному контролі вчителя  школярі, які за станом здоров’я віднесені не до основної групи з фізкультури, та ті, які погано себе почувають на уроці. Виконувався систематичний контроль за частотою серцевих скорочень учнів, їхнім зовнішнім виглядом, самопочуттям.

           Забезпечує таку результативність: у 1-4 класах оцінювання вербальне, у 5,9 класах: ВР – 80 %; ДР – 20 %; СР – 0 %; ПР – 0 %.  Якість знань –100%, успішність – 100 %. Середній бал – 10.  

         У 2016 році пройшов  навчання  та успішно завершив теоретичний та практичний курс програми підготовки футбольних арбітрів України та отримав свідоцтво Федерації футболу України. У  травні 2017року  був активним учасником  XІV-ї  районної  спартакіади працівників освіти.

       З  04 по  08. 09. 2017 р. провів Олімпійський тиждень у 1 – 4 класах . У 2017/2018 н.р. став лауреатом І етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018 » у номінації «Фізична культура».

На виконання плану вивчення стану викладання навчальних предметів на 2017/2018 навчальний рік, вивчено стан викладання предмета  «Захист Вітчизни» у   10,11 класах НВК.

Вивчення стану викладання  предмету  «Захист Вітчизни» та  роботи вчителя  проводилось з таких питань:

 • дотримання вимог державних програм щодо цілей, змісту навчання, критеріїв оцінювання навчальних досягнень;
 • наявність та якість поурочних та календарно-тематичних планів;
 • відповідність змісту уроків вимогам навчальних програм;
 • методика та науково-теоретичний рівень викладання предмета;
 • рівень навчальних досягнень учнів.

Викладає предмет – Попов В.О., категорія вища, старший вчитель, педагогічний стаж – 19 років. Вчитель  забезпечує виконання державних документів та навчальних програм, дотримуюється методичних рекомендацій, застосовуює активні форми та методи викладання предмета «Захист Вітчизни».

Методична підготовка Попова В.О. на достатньому рівні, хоче сам вчитель  не проходив строкову службу в лавах Збройних сил України. Регулярно відвідує курси підвищення кваліфікації при ОІППО (вересень 2017 рік), районні семінари вчителів Захисту Вітчизни. Пройшов навчання протягом 10 днів територіальної оборони на полігоні «Прибан» у  Сторожинецькому районі в селі Робча. Виконавча дисципліна викладача на високому рівні. Документація ведеться систематично.

Протягом навчального  року проводилася велика робота по здобуттю навичок військової ввічливості, покращенню зовнішнього вигляду, дотриманням учнями вимог стройового Статуту.

Всі плануючі документи по військово-патріотичному вихованню відпрацьовані в повному обсязі. Проводяться зустрічі з учасниками бойових дій, ветеранами війни,  спортивні змагання, екскурсії у бойові частини.

Основною організаційною формою навчання предмета «Захист Вітчизни» є урок, який проводиться вчителем згідно з навчальним планом та Програмою.

                    Особливістю проведення уроків  є їх спрямованість на підготовку учнів до військової служби і виконання військових обов’язків у запасі, дій у надзвичайних ситуаціях.     

                     Перевірку засвоєння раніше вивченого матеріалу (опитування) Попов В.О. поєднує з викладанням нового матеріалу, що сприяє ефективнішій розумовій діяльності учнів над новим матеріалом, посилюється навчальна функція уроку. При поясненні нової теми використовує методи: словесний. наочний, репродуктивний та рызноманытны  форми: фронтальне опитування, бліц – турнір, бесіда, робота з таблицями, з підручником, демонстрація.

На уроках звертаэться увага на ТБ при поводженні зі зброєю. Застосовуються  основні методи навчання: викладення нового матеріалу, закріплення, перевірка, тренування, контроль вивченого матеріалу.

       При проведенні уроків на заняттях з предмета «Захист Вітчизни» Попов В.О. застосовує лекції, урок-семінари, співбесіди, консультації, військово-спортивні ігри, екскурсії, кіно - уроки, практичні роботи, самостійні робота.

У заключній частині уроку учитель підбиває підсумки заняття, оголошує оцінки, відзначає характерні помилки й недоліки, дає завдання для самостійної  роботи, орієнтує учнів на наступне заняття.

 На уроках і позакласних заходах з військово-патріотичного виховання відносини між учнями і викладачем предмета будуються на основі вимог статутів Збройних Сил України.

В кінці навчального року проводяться навчальні стрільби з юнаками 11-х класів. Учні отримують практичні навички з тактичної підготовки, військової топографії, більшість із них виконують практичні стрільби бойовими набоями з автомата Калашникова.

На уроках Попов В.О. використовує інформаційні технології, що дає можливість унаочнити уроки, здійснити міжпредметні зв’язки.

Згідно з розкладом учитель проводить уроки в спеціально обладнаному кабінеті ЗВ або на шкільному майданчику.

Велику увагу Попов  В.О. приділяє позакласній роботі з предмета.Проводяться  заходи патріотичного спрямування («Козацькі забави», військово-спортивні ігри, зустрічі з військовими, екскурсії до військової частини). Вчитель ділиться досягненнями через періодичну  пресу:

- газета  «Слово правди» від  05 грудня 2014 № 52,  стаття «На екскурсію до військової частини»;

- газета «Освіта Буковини» стаття «Доброчинність починається з дитинства».

На високому рівні Попов В.О.  проводить День ЦО (квітень кожного року). 30.12.2017 року в рамках Тижня Безпеки життєдіяльності пройшов День Цивільного Захисту. Учням та працівникам НВК вчителем Захисту Вітчизни Попова В. О. була представлення презентація на тему: «Надзвичайні Ситуації та дії під час НС». Була організована виставка засобів індивідуального захисту органів дихання, шкіри, медичні засоби допомоги та приладів вимірювання рівня радіації.

08 грудня 2017 року проведена тематична лінійка «День Збройних Сил України». Валерій Олексійович Прові змістовну презентацію та нагородив учнів грамотами за перемогу у шкільних змаганнях.

Результативність навчальних досягнень учнів з предмета:

10 клас

ВР – 3 учнів, 43%

ДР – 4 учні 57 %

СР – 0

ПР – 0

Середній бал – 8,6

 Якість – 100%

Успішність – 100%

11 клас

ВР – 3 учнів 50%

ДР – 3 учнів 50%

СР – 0

ПР – 0

 2 учнів не атестовані

Середній бал – 9

 Якість – 100%

Успішність – 100%

Результативність участі у конкурсах, змаганнях:

1.Воєнізований крос (2014 ) – ІІІ місце.

 2. Районні змагання з п’ятиборства ( 2016):

-  Зайцев Д. – ІІ місце з стрільби з пневматичної гвинтівки;

- Кожакар Д.  -  ІІІ місце з силових вправ.

 

АНАЛІЗ ВИХОВНОЇ РОБОТИ ЗА 2017/2018 н.р.

   

Слобідський НВК    покликаний  стати  тим  місцем  для  особистості  учня і вчителя ,  де  буде духовно  збагачуватись  кожен учасник  навчально-виховного процесу, де  буде  формуватись громадянська зрілість і  особиста  відповідальність за свій  вклад  у   національно-культурне  відродження  України  у  розбудову  держави. На  сучасному  етапі розвитку  суспільства  педагогічний  колектив    школи,  розуміючи  потребу  докорінного  переосмислення  виховної  системи, насамперед  виходить  з  таких  позицій:

- визнання того, що навчальний заклад, покликаний відповідати   потребам і умовам сучасного стану соціального розвитку України та забезпечувати освітні потреби

- школа має бути конкурентноздатною й престижною, а це  можливо  лише в режимі неперервного розвитку і творчого пошуку  прогресивних технологій, методик зростання професіоналізму на  педагогічному та управлінському  рівні

- вирішуючи ці завдання школа має забезпечувати різні види  діяльності в широкому спектрі позакласної сфери - гуртковій, профільній, спортивній, художньо-естетичній роботі, максимально сприяючи розвитку і самовизначенню особистості  дитини

- вирішення поставлених завдань можливе лише в атмосфері  доброзичливості, довіри, співробітництва, відповідальності на всіх  рівнях  шкільного педагогічного простору .

    На сьогодні ми маємо реальні підтвердження успіхів своєї праці у багатьох напрямах.

   Важливе  місце у системі  виховної  діяльності  НВК  посідає  управління навчально-виховним  процесом. У нашому НВК  це чіткий  розподіл обов’язків  між адміністрацією, всіма членами педагогічного колективу,  творча співдружність з позашкільними закладами , залучення учнівського самоврядування тобто чіткий розподіл праці та встановлення функціональної залежності між усіма педагогічними системами та підсистемами .

 Відповідно до районної виховної проблеми НВК працював над шкільною виховною проблемою. Основними документами, яким керувалася в НВК в виховній роботі, були: Закони України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про оздоровлення та відпочинок дітей», «Про охорону дитинства», «Про Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року», «Про національні меншини в Україні»; указів Президента України, розпоряджень голови обласної державної адміністрації, голови районної державної адміністрації, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

 

Позашкільне життя класних колективів  цікаве і змістовне. Систематична робота проводиться щодо запобігання дитячому травматизму: У плані запобігання дитячому травматизму та збереження життя і здоров’я дітей учителем основ здоров’я Боднарюк А.В.  класоводами та класним керівникам  проводились практичні заняття з застосуванням теоретичних знань,  які діти застосовують на практиці, проводяться виховні справи з протипожежної, радіаційної безпеки; запобігання травматизму та випадки утоплення; правил поводження з електроприладами; правила поводження в суспільних місцях. Питання стану роботи школи щодо запобігання дитячого травматизму розглядались та аналізувались на педраді; наради при директорові; методичному об'єднанні класних керівників; батьківських зборах. Профілактичні бесіди з  безпеки проводилися на превентивних уроках, зокрема, перед проведенням певних заходів (екскурсії, походи, змагання та ін.) класними керівниками та вчителями-предметниками   проводилася робота стосовно збереження життя і здоров’я дітей та робота по запобіганню нещасних випадків серед неповнолітніх. Проведені інструктажі, бесіди, виховні заходи. Висвітлені практично всі ситуації, які можуть загрожувати життю чи здоров’ю, бесіди мають велику цінність для запобігання нещасних випадків. Протягом навчального року дитячого травматизму в НВК зареєстровано не було. З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по НВК учнів старших класів та вчителів. Але цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:

 • класним керівникам потрібно постійно контролювати своїх учнів під час чергування по НВК;
 • класним керівникам привчати учнів до культурної поведінки у НВК, виховувати повагу до чергового учня та вчителя.

Педагогічний колектив НВК проводить роботу, спрямовану на виконання комплексної цільової програми боротьби зі злочинністю. Головними напрямками роботи з цього питання є індивідуальна робота з дітьми, схильними до пропусків занять, правопорушень, до девіантної поведінки. У НВК проводяться різнопланові заходи щодо попередження правопорушень, спільних дій в інтересах дітей.  З учнями було проведено профілактичні бесіди з дільничним інспектором, засідання клубу «Юний правознавець». Адміністрацією закладу,   класними керівниками, проводиться індивідуальна робота з учнями, схильними до пра­вопорушень, контролюється відвідування учнями уроків.

Робота з батьками спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів.  Головне завдання педагогічного колективу — залучити батьків до загального виховного процесу, використовуючи їх творчі можливості у позакласній роботі з класними колективами та індивідуальній роботі. Основні напрямки роботи з батьками: участь батьків у роботі НВК; робота батьківських комітетів класів та НВК; проведення класних зборів, загальношкільних конференцій; особисті бесіди адміністрації та класних керівників з батьками; консультації для батьків психолога, учителів, громадськості,  всеобучі, лекторії.    Робота з батьками – це і традиційні батьківські збори, родинні свята загальношкільні збори, конференції, батьківські всеобучі.. Так у цьому навчальному році проведені класні батьківські та батьківсько-учнівські збори в усіх класах, про що свідчать протоколи батьківських зборів, загальношкільні збори. Питання розглядалися актуальні як для окремого класу, так і для всієї школи, дитячого та батьківського колективу взагалі: про профілактику жорстокості та насильства, про запобігання дитячому травматизму, про дотримання єдиних вимог стосовно поведінки учнів у НВК, шкільної форми, харчування, про вибір профільного навчання для старшої школи та ін. Прогнозуючим результатом цієї діяльності є ефективність системи спільної діяльності сім'ї та НВК в педагогічному процесі, зменшення конфліктних ситуацій в навчально-виховному процесі.

Певна увага приділена роботі з дітьми пільгової категорії. Було проведено обстеження матеріально-побутових умов цих учнів, за необхідністю надано матеріальну допомогу, безкоштовне хар­чування, діти залученні до оздоровлення в позашкільних оздоровчих закладах.

        Методоб’єднання  класних керівників, постійно вдосконалюючи свою роботу сприяє  професійному  вдосконаленню особистості  педагога, стимулює  творчість  класного керівника, який  веде  пошуки  шляхів  збагачення  і  розвитку  змісту, форм  і  методів  виховної  роботи, формування   гуманістичних цінностей у системі виховної роботи.   Аналіз стану виховної роботи показав, що всі класні керівники планують виховну роботу з класом: обраний  напрям та виховна проблема, над якою  працюють протягом року; складені психолого-педагогічні характеристики класів; визначені завдання. Складено графік проведення виховних справ, які проводилися у зручний для дітей та класних керівників час. Класні куточки оформлені відповідно до існуючих вимог.

 Слід відзначити, що  класними керівниками та класоводами початкових класів враховані зауваження адміністрації стосовно оформлення документації: ведення виховних планів, оформлення портфоліо та ін.

Головна мета НВК "Створення умов для самореалізації духовного, інтелектуального, фізичного потенціалу учня". Досягнення цієї мети здійснюється за напрямками  Основних  орієнтирів  виховання. Протягом року в НВК були  проведені тематичні  тижні : тиждень  рідної мови, фізичної культури, англійської мови, Шевченківський тиждень, дитячої книги та загально шкільні заходи. Проведені  виховні заходи відповідали змісту виховної діяльності за програмою «Основними орієнтирами виховання»:

Основні масові заходи:

- День Знань та свято Першого дзвоника, Данілова О.Ф.

- Акція «Подаруй бібліотеці книгу», класні керівники

- Виставка «Квітковий вернісаж», учнівська рада

- Свято «Вже Осінь завітала в Україну»,  Данілова О.Ф., Бушуляк І.В.,  

   класні керівники та класоводи

- Тематична лінійка до Дня Козацтва Данілова О.Ф., Бушуляк І.В., класні

   керівники та класоводи

- «Козацькі ігри»(5-6 кл.), Данілова О.Ф., Попов В.О.

- «Нумо, хлопці!» (9-11 кл.), Бушуляк І.В.

- Тематична лінійка до Дня Партизанської Слави,  Данілова О.Ф.,

- Тематична лінійка до Дня Революції Гідності,  Данілова О.Ф.,

- Новорічні ранки та вечори, класоводи та  класні керівники, Данілова О.Ф.,  

  Бушуляк І.В.

- Тематична лінійка до Дня 8 Березня «Шануймо жінку»,  Бушуляк І.В.

- Тематична лінійка до Дня Перемоги, Бушуляк І.В.

- Свято День Вишиванки,  Данілова О.Ф., Бушуляк І.В., класні керівники та     

   класоводи

- Свято Останнього дзвоника, Данілова О.Ф.

 

Ціннісне ставлення до себе:«Скажемо СНІДу НІ», загальношкільна лінійка  до Дня боротьби зі СНІДом провів вчитель  вчитель Топорівський В.В.

Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей: «Прощання з Букварем» родинне свято з  первачками провела Бойчук А.І.  Акції: "Допоможи пораненому солдату", "Одна школа-один захисник", "Благодійний ярмарок", Благодійну виставку-ярмарку "Великодні дзвони", "Від серця до серця", "Допомога онкохворим дітям" класні керівники.

Ціннісне ставлення до праці: позакласний захід «День Учителя» підготувала Бушуляк І.В.

Ціннісне ставлення до природи: акції:« Посади дерево», « День птаха», « Шкільне подвір’я», «День Довкілля», виставки «Збережемо планету зеленою»,  тематична лінійка до Дня Чорнобильської трагедії провела вчитель екології Дубець С.Д., вчитель біології Боднарюк А.В., класні керівники.

Ціннісне ставлення до культури і мистецтва: «Любов – це дар, і сам Бог вибира, хто заслужив оце пізнати диво!» літературну вітальню провели учні 10 класу з Бойчук І.О.; День рідної мови, Бойчук І.О.; «Весна-Красна», виставку малюнків 5-7 класів організувала Ротар Т.В.; 

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави: День писемності, Бойчук І.О.;  День Соборності, загальношкільні лінійки: Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників, до Збройних сил України, до Дня Перемоги, Дня Героїв Крут провели Коляско І.С., Данілова О.Ф., Бушуляк І.В., «Початкова школо, прощавай» захід провела Бойчук Л.Н.

    Виявляти  творчі  здібності,  таланти дітей, неповторність  та  оригінальність, безкінечну фантазію – ось  основне  завдання  традиційних  шкільних  свят. Вчителі-предметники крім уроків реалізовували виховну мету у позакласних заходах: «Математичне лото», інтерактивна гра для 6-х класів  «Біологічна  карусель», «Літературне читання» конкурс кращого читця поезії, вчителі української літератури провели з учнями 5-10 класів;  «Географія у об’єктиві»; "Зоряний час" інтелектуальна гра з історії між учнями 5-11 класів. «Фізика у моєму житті»  для учнів 8-11 класів.

    Бібліотекар Федоряк С.І.   провела усний журнал з учнями 5-го класу «Де живе книга?»,  конкурс «Читач року». Організувала постійні виставки літератури з нагоди знаменних дат і подій.

Усі заходи проведені на достатньому рівні, що свідчить про те, що класні керівники, класоводи  та вчителі-предметники до організації та проведення заходів підійшли  серйозно та креативно,  врахували зауваження та допущені помилки  у раніше проведених заходах, проводили велику роботу по підготовці учнів до  виховних заходів, виховних справ  та захистів проектів, над яким працювали у навчальному році.

        У НВК налагоджена робота  з обдарованими дітьми розроблені основні напрями та завдання роботи з обдарованими Ведеться картка обдарованої дитини, кожен класний керівник має інформацію про дітей класу відносно здібностей всіх учнів в класі. Адміністрація НВК забезпечує участь дітей у Всеукраїнських, обласних,  районних, шкільних  конкурсах , фестивалях , олімпіадах. Щорічно НВК має переможців,  призерів багатьох конкурсів:

І та ІІІ місце в обласному конкурсі «Байт» на кращу комп’ютерну програму серед школярів в номінації «Paint», глядацькі симпатії «Paint» (вчитель Коляско Ю.С.)  учениця 8 класу Кожокар Д.

ІІІ місце  у відкритому  обласному конкурсі на кращу комп’ютерну програму серед школярів «Інформатик» в номінації «Користувач ПК» (вчитель Коляско Ю.С.)   учениця 11 класу Кожухар О.

ІІІ місце  у відкритому  обласному конкурсі на кращу комп’ютерну програму серед школярів «Інформатик» в номінації «Веб - дизайн» (вчитель Коляско Ю.С.) учениця 8 класу Федоряк Д.

ІІІ місце в районному фестивалі-конкурсі «Розквітай, писанко» номінація «Великодній рушник» вчитель Данілова О.Ф.  учениця 6 класу Формос С.

І місце у районній виставці-конкурсі «Галарея мистецтв (керівник Проданюк М.С.)  учениця 6 класу Формос С.

І місце в обласному виставці-конкурсі «Галарея мистецтв в номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво» (керівник Проданюк М.С.)  учениця 6 класу Формос С.

ІІІ місце  в районному фестивалі-конкурсі читців-гумористів «Буковинські пересмішники» учениці 11 класу Кожокар Діана та Кожухар Олександра вчитель Бушуляк І.В. та Данілова О.Ф.

ІІІ місце в районному фестивалі-конкурсі «Паросток надії» учениця 7 класу Качуряк Т. (вчитель Бушуляк І.В.)

І місце у районні виставці конкурсі «Галарея мистецтв» (вчитель Проданюк М.С. ) учениця 6 класу Формос С.

ІІІ місце у районні виставці конкурсі «Галарея мистецтв» (вчитель Боднарюк А.В. ) учениця 8 класу Федоряк Д.

ІІІ місце у районні виставці конкурсі «Галарея мистецтв» (вчитель Ротар Т.В.) учениця 8 класу Ротар І.

ІІІ місце у районні виставці конкурсі «Галарея мистецтв» (вчитель Коляско І.С. ) учениця 7 класу Кольцюк А.

Учні НВК прийняли участь у навчально-тренувальних  зборах юних  авіамоделістів  Чернівецької  області, де  Сімак Юлія  посіла  ІІ  місце  і  нагороджена  Грамотою  Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. 

 

Протягом навчального року класними керівниками, вчителями та педагогом-організатором проведена достатня виховна робота з різними формами: ранки, конкурси, лінійки, усні журнали, зустрічі, літературні читання, змагання, виставки малюнків, предметні тижні або дні з того чи іншого предмета. Усі ці заходи сприяють розвитку індивідуальних здібностей та особливостей учнів, розвитку їх талантів.  У НВК працювали 5 гуртків: «Інформатик», «Курс користувача», «Влучний стрілець» «Олімп» та «Джура».  Вихованці гуртка «Інформатик» та «Курс користувача» показали досить високі результати на районних та обласних конкурсах та змаганнях (керівник  Коляско Ю.С. )

 Організація  самоврядування   побудована   на  інноваційних  підходах:

- Рівність  можливостей ;

- Змінність  управлінських  позицій ;

- Особистісна  взаємодія ;

- Розвиток  відношення  співробітництва ;

- Педагогічна  підтримка  учасників  самоврядування ;

- Задоволення  учнівської  природної  потреби  у  самостійної  діяльності;

- Співробітництво, демократія.

 Учнівське самоврядування діяло за новою структурою, згідно діяльності районної учнівської ради. Голова УР вибирається    демократично  на  альтернативній  основі  таємним  голосуванням   на  учнівський  конференції. До  конференції  проводиться     наступна       робота  :

- Анкетування  та аналіз анкет серед  учнів  5-11  класів « Кого  я вважаю лідером  в  нашої  школі ?»

- Підготовка   програм  кандидатів  на  посаду  голови, презентація програми.

- Агітаційна  діяльність  груп  підтримок , довірених  осіб . 

Робота  органів  самоврядування  налагоджена  таким  чином, що  кожен  учень  має  доручення (постійні, тимчасові), протягом  свого  навчання  проходить  «школу лідерів».Діяльність  учнівського  самоврядування  відзначається  чіткістю, конкретністю  планування, результативністю.  Планування  органів  самоврядування  здійснюється  на  основі «розвідки  цікавих  справ»,  аналізу  анкетування  учнів  « Я  пропоную…» заходи, які проводяться УР:

вибори  членів шкільного самоврядування, вибори активу класу, класні збори, учнівська конференція, вибори голови учнівського самоврядування, чергування по НВК, підготовка НВК до дня працівників освіти, засідання Учнівської ради НВК, футбольні турніри, зустрічі з цікавими людьми, рейд-перевірки готовності учнів до уроків, вечори відпочинку до Андріївських вечорниць та до Дня святого Валентина, рейди-перевірки санітарного стану класних приміщень, організація та проведення новорічних свят , трудовий десант по благоустрою території НВК та населеного пункту, робота волонтерських загонів, акції…

       В цьому навчальному році класні колективи 5-11 класів працювали над проектом «Відродження та збереження народних традицій"    

1-й клас – «Рушник-оберіг українського народу» класний керівник Бойчук А.І.;

2-й клас- «Вишивки слобідських майстринь» - класний керівник Кожухар І.А.;

3-й клас -«Українська хата» класний керівник Топорівська Т.В.;

4-й клас - «Сорочка як основна складова українського національного костюма» класний керівник Бойчук Л.Н.

5-й клас – «Традиції і звичаї зимових свят» класний керівник Топорівський В.В.;

6-й клас - «Село моє, для мене ти єдине» класний керівник Проданюк М.С.;

7-й клас – «Звичаї нашого села» класний керівник Коляско І.С.;

8-й клас – «Ой хустино, хустиночко!» Мережана шита» класний керівник Дубець С.Д.;

9 –клас «Вишивка, різьба, гончарство – роду нашого багатство» класний керівник Топорівський В.В.;

10- й клас «Звичаї та традиції пасхального свята» класний керівник Бойчук І.О.;  

11-й клас «Звичаї та традиції літніх свят» класний керівник Попов В.О.

Питання виховного процесу розглядалося на засіданнях методоб’єднання класних керівників (щоквартально), на нарадах при директорові та педрадах.

Разом з тим під час організації виховної роботи у НВК було виявлено і ряд недоліків. Класним керівникам слід більше уваги приділяти  вихованню естетичних смаків учнів, їх зовнішньому вигляду, формуванню  культури поведінки на сцені, вмінню виступати перед аудиторією та ін. (особливо під час проведення відкритих виховних заходів). Усе це необхідно для розвитку індивідуальних здібностей дитини, її особистості.

Недостатньо, класними керівниками організовано екскурсій.

Окремо необхідно сказати про проведення тематичних та розважальних вечорів. Було проведено  недостатньо  заходів для старшокласників з метою організації змістовного дозвілля та відпочинку.