Аналіз за І семестр 2018-2019 н.р.

Поділіться статтею з друзями: 

Методична проблема, над якою працював колектив НВК:«Забезпечення якісної освіти через вдосконалення професійної компетентності вчителя, інформатизацію освітнього процесу в умовах реформування національної системи освіти».

            На  основі  вимог  державного  стандарту  освіти,  аналізу  результатів  навчально-виховного  процесу,  діагностування  педагогів,  затверджена  структура  методичної  роботи Організовано  роботу  шкільних  методичних  об’єднань  з  періодичністю  4  рази  на  рік,  затверджено їх  керівників:

        -   вчителів  початкових  класів  -  Кожокар І. А.;

        -  вчителів суспільно-гуманітарного циклу – Кусій  Т. І.;

        -  вчителів  природничо-математичного  циклу – Дубець С. Д.;

        -  вчителів  естетичного   циклу   та   основ здоров’я  - Попова В. О.;

        -  класних  керівників  -  Бойчук І. О.

Організовано  роботу   проблемного семінару «Булінг у школі: причини, наслідки, допомога»  з  періодичністю   засідань   4  рази  на  рік,  призначено  керівником    соціального педагога         Коляско  І.С.   Організовано роботу  психолого-педагогічного  семінару  «Психологічний супровід освітнього процесу в НУШ»  з  періодичністю   засідань   4  рази  на  рік,  призначено  керівником  практичного психолога Коляско  І.С.

            Забезпечено  системний підхід до організації методичної роботи,  вкоординована  діяльність шкільних МО, семінарів, творчих, враховуючи діагностичні показники. педагогу.

               Згідно плану методичної роботи у І семестрі проведені  шкільні  тижні  і  декади:

Предметний тиждень

Термін

Відповідальні

1.

Олімпійський тиждень

04-08.09.2018

Попов В.О.

Топорівський В.В.

2.

Тиждень  знань з основ безпеки життєдіяльності 

22 – 26.10. 2018

Боднарюк А.В.

вчителі початкових класів

3.

Тиждень математики

12-16.11.2018

Проданюк М.С.

4.

Тиждень біології

03-07.12.2018

Боднарюк А.В.

 

 

Згідно  річного  плану  та  з  метою  виявлення  та  підтримки  обдарованих  і  здібних  здобувачів освіти з 10 по 14 вересня 2018 року в НВК  був проведений Олімпійський тиждень  та 10 вересня 2018 року Олімпійський урок на тему: «27 найяскравіших досягнень українських спортсменів за 27 років Незалежності». У рамках тижня проведені наступні заходи:

 

№ з/п

Дата

Захід

Відповідальні

1.

10.09.

 

Футбольний день:

Міні-футбол: 5-6 класи, 8-11 клас

 

Попов В. О.

Топорівський В. В.

2.

11.09.

 

Олімпійський урок на тему: «27 найяскравіших досягнень українських спортсменів за 27 років Незалежності»

 

Попов В. О.

Топорівський В. В.

3.

12.09.

 

День бігуна:

  • біг на 30 м. – 5-7 класи;
  • біг на 60 м. – 8-11 класи;
  • веселі старти – 1-4 класи.

 

Попов В. О.

Топорівський В. В.

4.

13.09.

Конкурс малюнків на тему: «Олімпійські ігри»

Топорівський В. В.

5.

14.09.

 

День стрибуна:

  • стрибки у довжину з місця.
  •  

Попов В. О.

6.

17.09.

 

Підсумки тижня.

 

Попов В. О.

 

     Відповідно до Плану роботи відділу освіти Новоселицької районної державної адміністрації на 2018/2019 н.р., затвердженого рішенням колегії відділу освіти від 30 серпня 2018р., на виконання вимоги Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області від 01.10.2018 № 07/4398 «Про проведення Тижня знань з основ  безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області», листа Департаменту освіти і науки від 04.10.2018 № 01-31/2576 «Про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у закладах освіти області», наказу відділу освіти Новоселицької РДА від 10.10.2018 № 193 «Про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності  у освітніх закладах району», наказу по Слобідському НВК від 17.10.2018 № 130 «Про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності  у НВК» з метою пропаганди здорового, активного способу життя, вивчення і використання на практиці правил основ безпеки життєдіяльності, попередження загибелі та травмування дітей при виникненні різного роду надзвичайних ситуацій, порушень правил дорожнього руху  з 22 по 26 жовтня  2018 року згідно плану заходів був проведений Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. 

У рамках тижня проведені наступні заходи:

№ з/п

Найменування заходу

Тема

Кількість заходів

Кількість учасників

1.

Екскурсії

Екскурсія у підрозділи МНС України з демонстрацією пожежно-рятувального спорядження

1

20

2.

Надання методичної допомоги

Методична допомога шкільній медичній сестрі, класним керівникам по проведенню Тижня.

Навчання з обслуговуючим персоналом щодо дій на випадок виникнення пожежі

1

10

3.

Бесіди

«Твоя безпека - це твоя уважність»

10

112

4.

Естафети

-

-

-

5.

Вистави

-

-

-

6.

Виставки

Книжкова виставка «Безпека у повсякденному житті»

1

112

7.

Конкурси

Конкурс на знання правил безпечної поведінки, з питань профілактики невиробничого травматизму та правил дорожнього руху.

4

50

8.

Написання творів

«Героїчна професія - рятувальник»

1

6

9.

Ігри

«Безпека життєдіяльності»  для дошкільнят та початкової ланки НВК.

2

61

10.

Зустрічі з працівниками ДСНС, Національної поліції   тощо

 

 

 

 

Зустріч із представником управління національної поліції старшим інспектором ювінальної превенції, капітаном поліції Ротар М.В. 

1

60

11.

Оформлення куточків, стендів, виставок, стінгазет

Стінгазети «Безпечна поведінка на канікулах».

1

62

12.

Переглянуто відеофільмів

Відеофільми про надзвичайні ситуації та загрози, які вони несуть, «6 хвилин вогню», «Небезпечні знахідки», «Евакуація», «Підозрілий предмет», «Надання першої медичної допомоги»

2

62

13.

Практичних занять

Практичне заняття по наданню першої медичної допомоги

1

62

14.

Батьківських зборів

Батьківські збори з питань безпечної поведінки дітей на дорогах, під час подорожей, при знаходженні вибухонебезпечних предметів або маловідомих предметів.

6

70

15.

Презентація

Презентацію на тему «Надзвичайні ситуації»

1

62

У понеділок 22 жовтня  відбулося відкриття тижня. Вчитель основ здоров’я Боднарюк А.В та учні 8 класу  ознайомили  учнів та вчителів з  надзвичайними ситуаціями та алгоритмом дій при їх виникненні.

У вівторок  23 жовтня  класоводами:

  •  1 класу Бойчук Л.Н.
  • 2 класу Бойчук А.І.
  • 3 класу Кожокар І.А.
  • 4 класу Топорівською Т.В  проведені виховні справи "Твоя безпека - це твоя уважність"

В середу 24 жовтня відповідно до плану проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності  проведена презентація «Перша медична допомога». Шкільна медична сестра Дорош С.С. провела практичні заняття по наданню першої медичної допомоги при кровотечах та переломах. Вчитель основ здоров’я Боднарюк А.В. повідомила про правила проведення штучного дихання та непрямого масажу серця. Присутні мали змогу переглянути  відеофільм про серцево-легеневу реанімацію.

В четвер учні НВК презентували стінгазети «Безпечна поведінка на канікулах». В рамках заходу «Доторкнись до професії»,  учні 8,9 класів НВК мали змогу ознайомитись з роботою  у підрозділу МНС України в місті Новоселиця з демонстрацією пожежно-рятувального спорядження.В п’ятницю підведені підсумки Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності.

Згідно  річного  плану  та  з  метою  виявлення  та  підтримки  обдарованих  і  здібних  здобувачів освіти,  створення  умов  для  подальшого  розвитку  та  вдосконалення  математичних  знань було проведено тиждень математики з 12.11 по 16.11.2018р.

У рамках тижня провели ряд запланованих заходів. Різноманітність заходів мала великий вплив на здобувачів освіти, розвивала інтерес до вивчення та стимулювання творчої справи вчителя та здобувачів освіти.

Протягом тижня було проведено:

 - Лінійка «Відкриття тижня математики та ознайомлення з планом».    

    Презентація « Історія виникнення математики»

 -  Презентація «Цікаві факти про математику».

 - Усний журнал: «Відомі українські математики»

 - Перегляд відео фільму про українського вченого – математика

    М. В. Кравчука

 - Гра «Я люблю Україну і математику». Підведення підсумків тижня.

Кожен здобувач освіти міг проявити свої інтелектуальні і творчі здібності, математичні знання, по-справжньому побачити цікавий світ математики, дізнатися багато нового, зрозуміти її актуальність в наш час. Обдаровані та здібні діти мали можливість до самореалізації, творчо застосувати знання, отримані на уроках,  в позакласній роботі, стати помічником вчителя у популяризації математичних знань серед школярів.

 Приймаючи участь у різних заходах тижня та виконуючи їх завдання, проявити свої таланти та інтелектуальні здібності, творчі починання. Вони, дружно працюючи в колективі, зрозуміли поняття відповідальності, цілеспрямованості, взаємодопомоги.  Завдання виконувалися без примусу, із задоволенням і цікавістю до нового. Мета тижня досягнута, кроки до творчого пошуку зроблено.

Згідно    плану  роботи  НВК  у  період  з  03.12.18 р.  по  06.12.18 р.  було  проведено  тиждень  біології, метою якого було  виявлення  та  підтримка  обдарованих  і  здібних  учнів,  створення  умов  для  подальшого  розвитку  та  вдосконалення  знань  учнів з біології, розвитку основних компетентностей у природничих науках, інтелектуальних здібностей учнів та сприяння формуванню пізнавального інтересу та любові до природничо-математичних наук. Протягом всього тижня в доступній ігровій формі проводилися заходи з біології. Відкриття тижня розпочалося 03  грудня  лінійкою, де вчитель біології Боднарюк Аліна Василівна ознайомив учнів з планом проведення тижня. Здобувачі освіти  провели флешмоб  «Червону стрічку носять не байдужі», протягом якого чіпали   червону стрічку, як символ підтримки ВіЛ - позитивним людям. Усний журнал  з презентацією «Скажімо СНІДу – ні!"розширив знання учнів про ВІЛ/СНІД. 04 грудня згідно плану був проведений конкурс малюнків,колажів, плакатів серед учнів 5-9,11 класів "Цікава біологія". 05 грудня у рамках тижня біології учні переглянули відеофільми “Чи потрібно вакцинуватися  від кору?”,«14 фактів про здоров”я людини та  стимул до здорового способу життя». Проведений біологічний ярмарок, на якому здобувачі освіти мали  змогу показати міцні знання з біології і отримати  на солодкі призи. Проведена акція «Допоможемо зимуючим птахам»:виготовлення годівничок з підручних засобів. Згідно наказу по НВК  №162  від 05.12.2018 «Про призупинення освітнього процесу» з 05 грудня у НВК призупинено освітній процес у зв’язку з підвищенням епідеміологічного порогу захворюваності на ГРВІ.

Згідно плану проходження курсової перепідготовки у І семестрі 2018/2019 н.р. курси пройшли наступні вчителі:

     - Ротар Т.В., вчителів географії (свідоцтво №2150 від 28.09.2018 р.); заступників з НВР, вч. образотворчого мистецтва, мистецтва, художньої культури, українознавства (свідоцтво №2789 від 16.11.2018 р.);

    - Данілова О.Ф., вчителів історії (свідоцтво №      від 26.10. 2018р.); заступників  директора з ВР (свідоцтво №  2727 від 16.11. 2018);

- Коляско І.С., вчителів історії (свідоцтво №  2113  від 28.09. 2018 р.).

Вчителі початкових класів: Бойчук Л.Н., Бойчук А.І., Кожокар І.А., Топорівська Т.В., заступник директора з НВР Ротар Т.В., соціальний педагог Коляско І.С., вчитель фізичної культури Топорівський В.В., вчитель англійської мови Мукомел Л.В. пройшли «Онлайн-курси» , розроблені Міністерством освіти і науки України, студією онлайн-освіти EdEra  та громадською спілкою «Освіторія».

Активізувалася робота вчителів НВК щодо друку в періодичній пресі. Заслуговують на увагу статті:

  • «Формування здоров”язберігаючої компетентності учнів на уроках біології»  вчителя біології  Боднарюк А.В. у газеті «Освіта Буковини» №43 від 15 грудня 2018 року;
  • «Тиждень математики у Слобідській школі: це було весело і цікаво!» вчителя математики Проданюк М.С. у газеті «Слово правди» №49 від 07 грудня 2018 року;
  • «Математичний віночок» вчителя математики Проданюк М.С. у газеті «Район-інфо» №50 від 14 грудня 2018 року.

Згідно наказу відділу освіти Новоселицької РДА від 21.12.2018 №272 «Про підсумки проведення І-ІІ етапів

Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін серед учнів закладів освіти району та об’єднаних територіальних громад у 2018/2019 н.р.» переможцями ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін стали:

Список

переможців ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад

з базових дисциплін у 2018/2019 н.р.

 

№з/п

Прізвище, ім’я переможця

Заклад освіти

Клас

Місце

Предмет

  1.  

Бойчук Юлія

Слобідський НВК

11

ІІІ

Заруб.література

  1.  

Віщак Андрій

Слобідський НВК

8

І

ІКТ

  1.  

Віщак Андрій

Слобідський НВК

8

ІІ

Фізика

  1.  

Кожокар Діана

Слобідський НВК

9

ІІІ

Заруб.література

  1.  

Кожокар Олексій

Слобідський НВК

9

ІІІ

Історія

  1.  

Ротар Іванна

Слобідський НВК

9

II

Географія

  1.  

Ротар Іванна

Слобідський НВК

9

III

Біологія

  1.  

Федоряк Діана

Слобідський НВК

9

ІІІ

ІКТ

  1.  

Формос Святослава

Слобідський НВК

7

ІІІ

Математика

  1.  

Юришин Дмитро

Слобідський НВК

11

ІІІ

ІКТ

 

З метою аналізу наводено кількість переможців у НВК (у порівнянні трьох навчальних років):

Заклад освіти

К-ть переможців у 2018/2019 н.р.

К-ть переможців у 2017/2018 н.р.

К-ть переможців у 2016/2017 н.р.

Слобідський НВК

10

7

13

 

Згідно  річного  плану  НВК  та  плану методичної роботи,  з  метою  розвитку ініціативи та творчості вчителів,  ефективного впровадження  передового педагогічного досвіду та інноваційних технологій  протягом І семестру  року  проведений   «Ярмарок педагогічних ідей»  згідно  такого  плану:

 

п/п

Дата

Предмет

Клас

 Вчитель

1.

 

06.11.2018

Біологія

Відкритий урок на тему: «Процес травлення у кишечнику. Харчові розлади та їх запобігання»

8

 

Боднарюк А.В.

2.

 

05.12.2018

Математика

Відкритий урок на тему: «Розв’язування  вправ на виконання дії ділення з натуральними числами»

 

5

Проданюк М.С.

 

3.

 

18.12.2018

Читання

Відкритий урок на тему: «Закріплення вміння читати. Пори року»

 

1

Бойчук Л.Н.

 

Поряд з позитивними досягненнями є і  невиконання наказу відділу освіти Новоселицької РДА  від 19.11.2018 року  № 239 «Про організацію та проведення І (зонального) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» Вчителі НВК не прийняли участь у жодній із 3 номінацій: "Захист Вітчизни", "Основи здоров'я", "Географія".