Зустріч фахової спільноти вчителів мистецтва Новоселицької та Мамалигівської ТГ
Сьогодні 29 листопада 2023 року на базі КУ “Центр ПРПП” відбулася зустріч фахової спільноти вчителів мистецтва Новоселицької та Мамалигівської ТГ. Досвідом роботи ділилися педагоги Слобідської гімназії: вчителька образотворчого мистецтва - Тетяна РОТАР, вчителька музичного мистецтва - Світлана ДУБЕЦЬ, вчителька початкових класів - Тетяна ТОПОРІВСЬКА.
Візитку закладу освіти гостям представила заступник директора з НВР гімназії Тетяна РОТАР. Директорка гімназії Тамара КОЛЯСКО з допомогою зодіакального знака «Стрільця» за астрологічним прогнозом розповіла усім присутнім про педагогів гімназії та попросила кожного учасника розповісти щось про себе передаючи знак «Стрільця». Присутні мали змогу віртуально побувати у гімназії та відвідати музеї «Історії села Слобода», а потім мали змогу долучитися до мистецької подорожі у місто Чернівці, де їх чекав приємний сюрприз - екскурсія з Паном Ярком.
А розпочалася подорож із самого серця міста, на Центральній площі, де ми зустріли Міську Ратушу. Пан Ярко розповів про Центральну площу – серце Чернівців, від якого розходяться головні вулиці-артерії міста. Міська Ратуша – найвеличніша споруда ансамблю площі. Триповерхова будівля з двохярусною баштою, висота якої сягає 50 метрів, побудована у 1843–1847 роках за проектом німецького архітектора Адольфа Маріна. Починаючи з 12 листопада 2004 року, щодня о 12 годині на вежу будівлі піднімається трубач у колоритному буковинському одязі. Сурмач на всі чотири сторони світу відтворює мелодію безсмертної пісні «Марічка». Завдяки чудовій міській традиції мелодію вже стали називати неофіційним гімном Чернівців.
На другій зупинці шанувальники мистецтва мали змогу помилуватися неоренесансно-сецесійним архітектурним ансамблем Чернівецького музично-драматичного театру з його бароковим інтер’єром. Будівля була спроєктована одним із найвідоміших у тогочасній Європі архітектурним ательє Фельнера та Гельмера. Мало хто знає, що у Німеччині є точнісінько такий самий театр, побудований за тим же проєктом що і Чернівецький. Ці близнюки хоч і виглядають однаково, проте мають зовсім різні характери. Всі охочі доторкнутися до мистецтва і слави міста побувавши на алеї зірок, що на Театральній площі. Вона була відкрита у 2000 році. Саме тут ми знайти імена видатних діячів культури та мистецтва, які народилися у цих краях, передусім Івана Миколайчука, Володимира Івасюка та Софії Ротару.
Якщо торкнутись до клавіш мармурового піаніно – починає грати "Угорська рапсодія №2", слідуюча зупинка була біля музичного пам’ятника Ференцу Лісту. Пам’ятник у вигляді піаніно прикрашає контрастна мозаїка із клавіш, і якщо доторкнутись до них, спрацьовують датчики, і починає грати відома мелодія композитора – "Угорська рапсодія №2".
Вчителі мистецтва також відвідали Центральну частину Чернівців яка майорить святинями різних парафій, які наче змагаються одна з одною в ошатності. Вірменська церква не стала винятком. Однак цю святиню важко порівнювати з іншими, оскільки її стиль зовсім відрізняється від традиційних українських храмів. Вірменський храм у Чернівцях – єдина святиня на Буковині, кошти на яку пожертвувала родина імператора Австро-Угорщини. Він входить до переліку пам’яток архітектури національного значення. Святиня, зведена з червоної цегли, поєднує у собі стилі бароко, романський та готичний. Вона схожа на середньовічний палац. Перед входом до церкви ви знайдете скульптури заступників храму – св. Петра та Павла.
А також пройшлися і почули цікаві історії про найлегендарнішу вулицю Чернівців, яка бере свій початок з Центральної площі – пішохідна вулиця імені Ольги Кобилянської. Саме тут колись були розташовані розкішні салони, ресторани, кав’ярні, а також магазини, кінотеатри та банки.
І останньою зупинкою була мистецька виставка в Центрі культури "Вернісаж" Vernissage Culture Center що на Кобилянській де проходила авторська виставка портретів Mia Catra. Художниця розповіла про цілющі енергетичні нейрографічні портрети, які унікальним чином виражають характер і глибокі якості людської душі через мистецтво і науку. Цей процес охоплює мистецтво, неврологію, психологію та духовну сферу. Портрети створюються на основі спогадів, переживань і почуттів людини, які залишають фізичний відбиток у свідомості.
День видався цікавим і насиченим на різні події, екскурсія була цікава, незвичайна, пізнавальна, а у педагогів залишились приємні враження. Вони відчули свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі і створювали її красу.
Краса врятує світ — це безперечно!
І душу кожного у небо піднесе.
До інших буде ставитись сердечно….
Тоді у світі й зміниться усе…
- 193 перегляди