Тематична лінійка "Конституція України – основний Закон нашого життя"

Доброго дня!  У мене в руках чарівна скринька, у ній — найцінніший скарб планети Земля. Хто з вас хоче його побачити, може зазирнути, але поки що не розповідати, що він там побачив, аж доти, доки всі найцікавіші й найсміливіші не зазирнуть на дно скриньки. (Діти по черзі заглядають у скриньку. Умикається аудіозапис щебетання птахів, під який відкри­вається чарівна скринька.)

Кого ж ви побачили в чарівній скриньці? (Діти називають себе, оскільки на дні скриньки лежало дзеркало.)

Так, кожен побачив у чарівному дзеркалі себе. Людина — найцінніший скарб. Кожен із вас — особистість, і саме такої людини, як ви, більше немає і не буде на цій Землі.

Відомий поет України В. Симоненко написав про неповторність кож­ної людини, якій батьки подарували життя. (Один з учнів читає вірш «Ти знаєш, що ти — людина».)

Пройде не одне тисячоліття, поки людство зрозуміє цю істину, і пройде не одне тисячоліття, поки людство, нарешті, прийме закони, які оберігатимуть людину - найбільше багатство держави.  Основним законом нашої держави стала Конституція України, яка захищає права громадян України.. Отже, наша лінійка буде присвячений пра­вам людини.

Я — українка. Є у мене право
на рідну мову та свою державу,
на гордий прапор золотисто-синій,
на щастя жити у такій країні.

Я — українець. Право знати маю
про тих, кого героями вважаю,
що людство рятували від руїни, —
синів і дочок, гідних України.

Я — українка. Хочу право мати
завжди усе, що думаю, казати,
на незалежну та міцну державу,
на все, що гарантовано по праву.

Я — українка. І моє це право
любити землю горду й величаву,
та дух свободи набирати в груди.
Я — українка. Була нею, є, і буду!