«Читати англійською –це модно»

Поділіться статтею з друзями: 

«Читати англійською –це модно»

Вивчаючи англійську мову, ми, так чи інакше, стикаємося з культурою країни — батьківщини цієї мови — знайомимося з її історією та видатними особистостями. Англія — ​​дивовижна країна, що дала світової культурної спадщини майстрів літературної праці. Багато творів таких англійських письменників (English writers), як Енід Мері Блайтон, Роберт Люїс Стівенсон або Денієль Дефо відомі нам ще з дитинства або зі шкільної лави. Я впевнена, що немає тих, кому б не сподобалося творчість Артура Конан Дойла або Агати Крісті.

Знати англійських письменників і читати їхні твори — це не просто розкіш, а я б навіть сказала, що необхідність у процесі навчання англійській мові, якщо ви хочете впевнено почувати себе в колі освічених, грамотних, людей не тільки нашого, але й англомовного суспільства. Ми ж читаємо наших класиків, так чому ж не звернути увагу на віртуозів англійської літератури (English litterature)? Більше того, читаючи твори англійських письменників в оригіналі, ми зможемо перейнятися духом англійської мови і значно поглибити наші знання. Тому учні Слобідського НВК 5-11 класів разом з вчителями англійської мови Бушуляк І. В. та Мукомел Л. В. відвідували сільську бібліотеку де нас радісно зустріла Сімак Д. І.. Домка Іллічна розповідала нам цікаві таємниці про видатну країну, про письменників Англії та багато цікавого. Найбільше акцентувала аби діти читали про англійські письменники.

Розповідаємо про англійського письменника

«Давайте спробуємо накидати своєрідний план, згідно з яким можна буде розповісти про будь англійського письменника. Як приклад ми візьмемо найбільш високооплачуваного автора (the highest paid author) 30-х рр. Вільяма Сомерсета Моема(William Somerset Maugham). Обов’язково варто згадати про те, який внесок він зробив у розвиток літератури (impact / influence) і завдяки чому став таким знаменитим (to become so popular / famous / well-known). А Моем, незважаючи на те, що встиг попрацювати лікарем, шпигуном і драматургом (doctor, spy, playwright), найбільш відомий завдяки написаним їм невеликим розповідям (short story writer). В його оповіданнях, описі і поведінці головних героїв багато біографічних деталей (a lot of biographical details), а самі твори написані живою і часом зайво цинічним мовою (vivid and cynical prose). Більшість його робіт були екранізовані (screen adaptations) і успішно демонструвалися на екрані.

Після вступу, предваряющего розповідь про вибраний англійського письменника, можна перейти до інформації про життя і творчість цієї особистості. Почнемо з дати народження і коротко опишемо життєвий шлях. Вільям Сомерсет Моем народився 25 грудня 1874 в Парижі (to be born on 25 th of December +1874 in Paris) в сім’ї юриста Британського посольства Роберта Ормонда Моема (Robert Ormond Maugham) та письменниці Едіт Мері (Edith Mary). У Сомерсета було три старших брата. Коли йому було 8, померла його мати, а двома роками пізніше від раку помер батько. Ставши сиротою в 10 років (orphan), Вільям повернувся до Англії і перейшов під опіку свого дядька — Генрі МакДональда Моема (Henry MacDonald Maugham). До шістнадцяти років Моем навчався в Kings School в Кентербері (Canterbury), потім виїхав до Німеччини вивчати літературу та філософію (to study literature and philosophy) в університеті Heidelberg. Медициною він займався в госпіталі святого Томаса в Лондоні (St. Thomas Hospital). Переходимо до опису творчості (creative work) цього англійського письменника. Його першою опублікованою в 1897 році роботою стала історія під назвою «Liza of Lambeth»,яка оповідала про життя робітничого класу в трущобах Англії (life of working class in London Lambeth slum). Моем вирішує повністю присвятити себе письменницької праці(full-time writing). З-під пера виходять «The Hero» (1901), «Mrs. Craddock »(1902),« The Merry-Go — Round »(1904),« The Explorer »(1907),« Of Human Bondage »(1915),« Moon and Sixpence »(1919),« The Trembling of a Leaf »(1921),« The Painted Veil »(1925) та інші.

Живучи в Лондоні, цей англійський письменник не тільки продовжував писати, але й брав активну участь у літературного і театрального життя міста (to immerse oneself in the literary and thetre world), працюючи над романами і п’єсами (to write novels and plays). З двох десятків п’єс хотілося б відзначити «Lady Frederick» (1907), «Jack Straw»(1912), «Our Betters» (1923) і «The Constant Wife» (1927). Під час першої світової війни Сомерсет Моем перебував в Америці в якості волонтера бригади швидкої допомоги (ambulance unit volunteer). Там він познайомився з дочкою фармацевтичного магната по імені Henry Welcome (a pharmaceutical magnate), яка, ставши його дружиною, згодом народила йому дочку — Elizabeth Mary Maugham (1915-1981). У 1928 році англійський письменник вибрав постійним місцем проживання Французьку Рів’єру (to move permanently to French Riviera), де прожив до своєї смерті 16 грудня 1965 (to die on 16 th of December 1965).

Серед найбільш відомих робіт останніх років відзначимо «Cakes and Ale» (1930), «The Narrow Corner» (1932), «Up at the Villa» (1941), «The Razor’s Edge» (1944), «Then and Now» ( 1946). У 1947 році цей Моем створив премію імені себе, яку присуджували кращим англійським письменникам старше 35 років. Безумовно, це лише короткі біографічні відомості про Вільям Сомерсет Моем. Остання частина вашої розповіді про англійського письменника повинна містити невелику інформаційну зведення про обраний вами відомому творі цього майстра. Завершити розповідь можна цитатою. Наприклад, автор «Зведеного апельсина» Ентоні Берждесс(Anthony Burgess) так відгукувався про Моема: He is the modern writer who influenced methe most. Слідуючи цьому приблизним планом і використовуючи плавні переходи від творчості до біографічної зведенні, можна грамотно розповісти про будь англійського письменника сучасності або минулого.» 

Будь завжди в тренді - читай англійською!