День вишиванки

Поділіться статтею з друзями: 

 День вишиванки – неофіційне і відносно нове народне свято, покликане до сприяння єдності і культурного відродження Українського народу.

Як показує досвід, люди в день вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в одязі із зображенням стародавнього Національного орнаменту закодовано багато символів сили, добробуту та оберегів.

Трудовий та учнівський колективи нашого НВК, 19 травня, прийняли активну участь у районному параді вишиванок. 20 авня, на подвір`ї Слобідського НВК відбувсяпозакласний захід «Моя сорочка – вишиванка».

Українська вишивка сягає своїм корінням у сиву давнину. Елементи символіки сучасних узорів української вишивки перегукуються з орнаментами, що прикрашали посуд трипільських племен.

Існує легенда про те, як на землі лютувала пошесть. Вимирали сім’ї та навіть цілі села. І ось одна жінка, утративши всю сім’ю. крім одного найменшого синочка, молила Бога, щоб він зберіг хоч цю її дитину. І Бог відкрив їй таємницю.

Виший дитині і собі на сорочці хрестики. Знак для ангелів, бо на кому нема хреста, той загине. Але нікому не розповідай про це, бо загинеш сама і твій син.

Жінка зробила все так, як було велено, але не могла дивитися на те. Як помирають інші. І ось розповіла вона всім про обереги,, та люди не повірили їй. Тоді вона зірвала сорочку із сина, і він помер на очах у всіх.

З того часу люди вишивають сорочки. І є вони оберегами від усього зла. А чорний та червоні кольори, які здебільшого переплітаються у візерунках. Символізують собою радість і горе, адже все людське життя – це і біль, і радість.