Одного разу серед темного-темного лісу, на темній-темній галявині, в одному темному-темному домі неслухняні діти, котрі втекли з дому, знайшли темний-темний підсвічник з незапаленою свічкою. Знахідка настільки сподобалась неслухняним дітям, що вони вирішили взяти підсвічник з собою. Після довгих суперечок, хто ж має взяти знайдений скарб, неслухняні діти вирішили розділити його між всіма. Найстаршому дістався підсвічник, решта поламали свічку і розібрали її між собою. Щасливі подалися у своїх дитячих справах. Проте, з настанням ночі, до кожного з володарів знайденого скарбу навідався непроханий гість, який наказав віддати частини знахідки. Виглядав він, як звичайна людина, проте замість голови мав гарбуза з вирізаними очима та ротом, всередині якого ледь жевріла вуглинка. Налякані неслухняні діти віддали свої частини скарбу і більше ніколи не тікали з дому.

...саме такими історіями прийнято лякати один одного в ніч на Хеловін!

Що ж до України, то свято стало популярним за останні десять років. Святкується воно не з великим розмахом, проте з кожним роком все інтенсивніше. Переважно це костюмована вечірка в клубі, або ж «катрусин кінозал» у когось вдома з переглядом фільмів жахів. Не прихильники Хеловіну просто поминають своїх померлих друзів та родичів.

Свято смерті та відродження. Саме діалектикою і подобається Хеловін. Якраз ці суперечки і змушують людей трохи задуматись над своїм життям. За повір’ями кельтів, в ніч на перше листопада людина може побачити майбутнє та минуле і себе на їх перетині. І якщо ми зустрінемо себе зляканими і схованими у своїх домівках, то й майбутнє нас чекає в страхах. Не варто боятись, варто широко відкрити очі і отримувати задоволення від кожної миті життя.

Хелловін став традиційним святом в Америці, хоча його історія почалася на території сучасних Великої Британії та Північної Ірландії. Символом Хелловіна є гарбуз, або по-іншому Світильник Джека, який становить собою вирізаний у вигляді голови гарбуз із підсвічуванням і має страхітливий вигляд. Також широко поширена традиція випрошування солодощів, коли переодягнені діти в костюмах ходять від хати до хати, стукають і разом кричать: "Treat or trick"

Звичайно, кожен народ має пам’ятати та святкувати події, які пов’язані з власною історією та культурою. Однак нічого не стоїть на місці, і останнім часом американська версія святкування Хелловіна стає надзвичайно популярною серед українців.

От і в нашій школі  учні Слобідського НВК 8-11 класів  разом з Бушуляк І. В. підготували та провели це свято, ознайомились із традиціями Заходу. Було проведено багато конкурсів, а також вибрано короля та королеву свята, - ними стали Коляско Максим, учень 9 класу, а королевою балу стала Дорош Анна.