Тиждень фізики - Четвер
26.01.2017 р. учні Слобідського НВК у рамках тижня фізики здійснили цікаву і пізнавальну екскурсію, побувавши у Чернівецькому обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді.
Там ми мали чудову нагоду відвідати Музей цікавої науки і техніки. Відвідувачі із захопленням слухали хранителя та відновлювача музейних експонатів Олександра Степановича Грищенко, який знайомив присутніх із технікою 60-80 років минулого століття. Вразило те, що вся вона у робочому стані: звучала музика патефона, бобінного магнітофона, як живий голос із далекого минулого сучасному поколінню. Також ми побачили грампластинку , яка була виготовлена в Чернівцях, ймовірно, як експериментальний зразок. Особливу увагу привернула величезна станція передачі радіосигналів. Вона була сконструйована ще в 50-х роках, а за допомогою абетки Морзе можна було через неї передавати сигнали навіть в Нову Зеландію або в Америку.
Із цікавістю діти розглядали арифмометр на столі чиновника 40-50-х років. Важко повірити в те, що він був пращуром сучасної обчислювальної техніки.
Присутні вперше почули про пейджер, побачили моделі перших мобільних телефонів, друкарську машинку.
Привернув особливу увагу присутніх куточок школяра того періоду. На шкільній парті з відкидною кришкою (парта Ерісмана) ми побачили справжню пір'єву ручку та чорнильницю з якої не виливається чорнило. Випала прекрасна нагода доторкнутися до тієї епохи як дорослим, відчувши себе у Країні дитинства так і підростаючому поколінню, яке і не здогадувалося, як колись у першому класі вчили дітей писати такою ручкою із натиском в окремих місцях кожної букви, щоб письмо було каліграфічним. І ми не могли не скористатися цією можливістю, тож відчайдушно взялися по черзі виводити у зошиті в косу лінію букви, слова… Виходило у кожного по-різному, але об’єднувало усіх одне почуття – захоплення.
Час не стоїть на місці. Ми відчули це по-особливому розглядаючи проекти юних техніків Чернівецького ОЦНТТУМ, які розміщені також у Музеї цікавої науки і техніки. Це «Підводне місто», “Колонізація Марсу», “Місто майбутнього». Захоплюючі ідеї молодого покоління обов’язково знайдуть своє відображення у близькому майбутньому.
Надзвичайно цікаво було спостерігати за роботою різних експонатів, в тому числі і іграшкових, дія яких ґрунтується на законах фізики. Випробовуючи власноруч дію тих чи інших пристроїв, діти мали прекрасну нагоду відчути себе дослідниками, що подарувало їм особливу радість пізнання нового і цікавого.
А ще в ОЦНТТУМ є планетарій. Тож ми з величезною цікавістю очікували побувати у ньому. Це цілий мультимедійний центр, в якому за допомогою спеціальної апаратури відеозображення транслюється на всю внутрішню поверхню купола (360 градусів). Саме тут ми занурилися у світ зірок, планет, галактик, загалом на мить стали візуально ближче до Всесвіту.
Знаходячись у куполі, ми спостерігали за еволюцією Всесвіту, разом з космонавтом робили майже відчутний перший крок на поверхню Місяця, відчули масштаби міжнародних космічних станцій та кораблів, занурювалися в простори Космосу, мандрували до чорних дір, спостерігали за метеоритним дощем та зорепадами, закохувалися у найвеличніші сузір’я.
Відчуття реальності побаченого ще довго не покидало нас після відвідин планетарію.
Далі наш шлях проліг до Музею авіації і космонавтики м.Чернівці.
На першому поверсі музею ми ознайомилися з історією повітроплавання, літаючих апаратів, важчих за повітря, починаючи з „летательного снаряда” О.Ф.Можайського та аероплану братів Райт до більш сучасних творінь авіаційної конструкторської думки. Побачили безліч моделей літаків Першої та Другої Світових воєн, рекордні літаки та літаки повітряних асів. Всі моделі є точними копіями історичних літаючих апаратів. У музеї представлено більше 2500 моделей літаків Першої Світової війни в масштабах 1:72, 1:48, 1:32, а також значки, листівки, фотографії та інші документи, що представляють весь шлях розвитку авіації. Крім моделей, для огляду ми побачили вузли, запчастини, прилади справжніх літаків різних часів. Особливий інтерес викликають повітряний гвинт винищувача „Фоккер" 1928 року та прилад, який всі звикли називати „Чорний ящик". Також ми оглянули колекцію моделей літаків КБ О.Антонова.
Значну частину займає експозиція, яка присвячена першому льотчику-космонавту незалежної України Леоніду Каденюку. Серед унікальних експонатів – дарунки НКАУ, NASA, космонавтів, астронавтів тощо, що викликало неабиякий інтерес усіх присутніх в музеї.
Музей вразив нас своєю незвичайністю та унікальністю.
Відеорепортаж про екскурсію розміщено у мережі Інтернет за адресою https://youtu.be/BqDs6UltMuU
Додому поверталися всі задоволені побаченим і почутим в цей день, переповнені позитивними емоціями та враженнями, якими поспішали поділитися із рідними та друзями.
- 861 перегляд