Реєстрація музею

Поділіться статтею з друзями: 

«Музей – це минуле, це історія, це душа,

серце наших предків, а для – нас великий храм, куди ми повинні входити з побожністю,

а виходити з найглибшим поважанням і глибокою любов’ю до всього того, чим жили

наші батьки, діди і прадіди, що ми повинні нести з собою, як заповіт і чому повинні

 вчитися і всі ми, і покоління наших нащадків, поки стоїть земля і сонце світить»

 Дмитро Яворницький 

   В культурному середовищі будь-якого суспільства музеям відводиться чи не – найголовніше значення.

  Вони є осередком не тільки зібраних колекцій старожитностей, матеріальних цінностей, реліквій, що відтворюють історію того чи іншого народу, але і місцем наукових дослідженнь. По усьому світу великі і малі музеї є місцем туристичного поломництва, які найближче знайомлять туриста із самобутністю свого народу.

     Зберегти витоки джерел народної творчості, не дати вичерпатися духу патріотизму, синівської любові до рідної землі учням допомагають шкільні музеї. Є такий заклад і в Слобідському навчально-виховному комплексі -  це шкільний етнографічний музей «Історії села Слобода».

 У результаті пошукової роботи учнів, батьків  і всіх працівників НВК, жителів села  була зібрана етнографічна колекція, що стала основою фонду шкільної музейної кімнати.  

  23 травня  2013 року  з ініціативи директора НВК Тамари Іванівни Коляско та за підтримки учительського та батьківського  колективів  Слобідського НВК  було створено шкільний  етнографічний  музей «Історії села Слобода». Обов’язки організатора і координатора цієї непростої справи взяла на себе заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель географії  Ротар Тетяна Володимирівна,  вона стала директором і хранителем музею.

Музею «Історії села Слобода» властива своя історія, побут людей, чарівність природи. Для того, щоб прийдешні покоління не забули свій родовід, свою минувшину, свої традиції і культуру. В музеї є кімната під назвою «Духовна світлиця», де зібрано церковні експонати. Після реставрації церкви Святого архістратига  Михаїла  у 2013 році музею було передано: ікони, підсвічник, церковні книги та документи.

    Після оновлення музейної кімната, поповнення її експозиціями, було вирішено офіційно зареєструвати музей. Офіційна реєстрація музею відбулася 2 листопада 2017 року, на якій були присутні:

-          начальник відділу освіти Новоселицької РДА -  Руснак А.І.,

       -    завідувач науково-методичного відділу Чернівецького краєзнавчого музею

           –  Гаврищук Є.І.

-         директор Новоселицького РЦСТКЕУМ - Злей Г.М.,

-         методист Новоселицького РЦСТКЕУМ - Каптар В.В.,

-         науковий співробітник при відділі культури, національностей, релігій, молоді та спорту РДА- А. Грищюк.

Завідувач науково-методичного відділу Чернівецького краєзнавчого музею Євдокія Гаврищук відзначила,  що  створити музей, зібрати пам’ятні зразки – досить не просто: потрібно знати «свою» епоху, іі прикмети, події, «стильові» характеристики, культуру, мистецтво,навчитися орієнтуватися в родоводах, специфіці етносу різних регіонів. Украй необхідні наполегливість і безкорисливість, а також самовіддана любов до свого музею і музейна «зачарованість», зрозуміти яку на буденному рівні так само немислимо, як спробувати пояснити пташині співи. Усім, хто не пробував «музейного хліба», здається, що музей – це тиша, гармонія,  спокій. Музей – місце роботи останніх ангелів, які ще не покинули землю.  Це осередок духовної культури, який зберігає пам’ять про видатні події, людей, плекає і примножує реліквії, з ними пов’язані.

        Музей «Історії села Слобода» – це відкрита скарбниця мистецтва. Музейні колекції мають неоціненне значення, причому з часом воно зростає й зростає.                               

        Наш музей розповідає про прекрасні ремесла рідного краю і вчить поважати звичаї, працю, традиції та обряди, бачити красу навколишнього світу і берегти її.

Якщо хочете відчути серцем Україну –

В наш музей Ви завітайте хоча б на хвилину!

       Висловлюю щиру подяку начальнику відділу освіти Новоселицької РДА Руснак А. І., народному депутату України Тімішу Г. І., методисту Новоселицького РЦСТКЕУМ - Каптару В. В., адміністрації, педагогічному, учнівському та батьківському колективам  НВК за зміцнення матеріально – технічної бази музею та цінні експонати які були передані до музею «Історії села Слобода» . Заступник директора з НВР,

директор музею Ротар Тетяна Володимирівна