Історія НВК

Село  Слобода  розташоване  на    берегах  річки Рокитна, за 7 кілометрів від районного центру — м. Новоселиця.

Село було засноване у 1780 році вільними селянами. За австрійського періоду школи були розміщені по хатах.

У 1862 році у селі Слобода була  заснована народна школа-дяківка. Першим вчителем був дяк на прізвище Ведмідь.

У 1891 році в селі відкривається 4- класна народна школа.

У 1913 році розпочалося будівництво двоповерхової школи, але коли розпочалася перша світова війна (1914 р.)її  розібрали.

Після війни відновили будівництво нової школи. У 1927 році частина  її  корпусу діяла.

Закінчили будівництво школи в середині 30 років ХХ ст.

1957 р.— завершено будівництво середнього корпусу, а третій корпус було збудовано у 1977 р.

3 жовтня 2005 р. - відбулася реорганізація школи в навчально-виховний    комплекс

“загальноосвітній  навчальний  заклад—дошкільний навчальний  заклад”.