Історична пам'ять - святиня народу, нації. У кожного народу є сторінки історії, які не можуть і не повинні бути забуті.

22 січня 2018 року у Слобідському НВК, за участю учителів  Данілової О.Ф., Боднарюк А.В. та учнів 8 класу  була проведена тематична лінійка  приурочена Дню Соборності України, з нагоди свята, використовувались мультимедійні засоби, а саме: фільми «Акт злуки УНР та ЗУНР», «День Соборності і Свободи України» та «Акт Злуки 22 січня 1919».

У НВК відбулися бесіди: «Україна Соборна – моя гордість і слава», виховні справи «Соборність-це єдність і злагода» з метою поглиблення знань учнів про історію виникнення свята Соборності України. На  виховних справах діти висловлювали свої думки щодо здійснення мрії українського народу про Незалежну, Соборну національну державу, про майбутнє об'єднаної України, яку розбудовувати молодому поколінню патріотів своєї держави.

У шкільній бібліотеці оформлена виставка  художньої, публіцистичної літератури, документальні матеріали, які висвітлюють історичні події початку  ХХ століття, що зіграли величезну роль у формуванні  України, як незалежної суверенної держави.

Заходи щодо Дня Соборності України в НВК пройшли під гаслом: «Україна понад усе!»