Шевченківські дні

І знову - березень... І знову линуть до нас думи геніального українського поета... Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Тараса Шевченка, до постаті, яка у своїй величі була, є і залишиться ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення. Роковини цієї феноменальної людини повинні спонукати всіх думаючих українців звернутися серцями до дум  нашого Великого Кобзаря, якого воістину можемо сприймати як Пророка, волею Всевишнього посланого для українського народу.

На початку березня кожного року в нашому НВК проходить Тиждень, присвячений великому сину українського народу – Тарасу Григоровичу  Шевченко.
Шевченківські дні  у  Слобідському НВК   проходили  з 12 по 16 березня 2018 року згідно плану. Протягом тижня учні  НВК брали участь у різноманітних заходах. Кожен запланований день мав епіграф.
У понеділок  було оформлено та представлено книжково-ілюстративну виставку  «Шевченкове слово в віках  не старіє», яку підготували Федоряк Світлана Іванівна -  шкільний бібліотекар та Сімак Домка Іллівна -  сільський бібліотекар.

А також усі присутні ознайомилися із планом роботи.

Між берегами вічності клекоче час,
Дзвенить нового дня весела повінь.
Живуть, Тарасе, рідний, поміж нас
І голос твій, і пензель твій, і Слово.

У вівторок  проведено конкурс  стіннівок  «Іду  з  дитинства  до  Тараса» та

інтелектуальну  гру "Відомий і невідомий Шевченко".

Середа  була  присвячена літературно-музичній  композиції  «Мово моя українська,батьківська, материнська»,  зокрема йшлося про українське слово, мову.

Рідна мова. І чується лагідний, теплий голос матері, яким вона будить нас уранці. Хіба ще хтось вміє промовляти такі слова, як наші українські мами? Адже цілий світ визначає, що українська мова – чудова, мелодійна, багата.

Не цурайтесь мови, люди
Рідного джерельця.
   Хай вона струмочком буде
Хай дійде до серця.

Йди в тисячоліття, рідна мово,
До сердець і душ людських доходь,
Квітни калиново й барвінково,
Бо на те й благословив Господь!

Найбільш масовими були у четвер  літературні читання віршів Шевченка  "Поезії Т.Г.Шевченка торкнулися моєї душі". Учні читали напам’ять вірші.

Кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу ідентичність, своє глибинне самопізнання, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Поляки дістали Міцкевича, німці – Гете, англійці мають Шекспіра, італійці – Данте. Росія гордиться своїм Пушкіним, а ми, українці – Тарасом Шевченком. Він, безсмертний Тарас, для нашого народу – явище унікальне, неординарне. То яким же був Тарас насправді?

Захопила учнів ідея створення  та представлення  проектів  «Я відкриваю Шевченка».

Урочисте закриття та підведення підсумків  Шевченківського тижня відбулося на  загальношкільній лінійці.  Школярі,   які приймали активну участь у запланованих заходах,   були нагороджені  подяками та  відзначені солодкими призами.

Лірична музика, томики Шевченка – усе це створило романтичний настрій серед учнів  5 – 11 класів. Діти пізнали іншого Шевченка – чоловіка, який кохав, якого кохали, але позбавленого сімейного щастя і затишку.
У ці дні сказано надзвичайно багато теплих і гарних слів на адресу Великого Тараса, звучали його незабутні вірші, пісні. Ми впевнені, що ці слова йшли від щирого серця і ми, його нащадки, будуємо таку Україну, про яку мріяв і за яку боровся  її  вірний син – Тарас Григорович.
Тож нехай Шевченкове ім’я об’єднає нас незалежно від поглядів та переконань  задля  щасливого майбутнього рідного краю, задля миру на нашій «славній Україні».