Правила прийому дітей до загальноосвітнього навчального закладу
Правила прийому дітей до загальноосвітнього навчального закладу
Правила прийому дітей у дошкільну групу "Малятко"
Зарахування дітей до закладу дошкільної освіти проводиться відповідно до Положення про заклад дошкільної освіти (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305 {Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМУ
№ 86 від 27.01.2021
№ 1022 від 26.09.2023)
Директор зараховує дітей до дошкільної групи протягом календарного року на вільні місця в порядку черговості надання заяв про зарахування.
Пунктом 10 Положення про заклад дошкільної освіти, затверджене постановою від 26.09.2023 №1022 (зі змінами) визначено, що першочергово до державних (комунальних) закладів дошкільної освіти зараховують дітей, які:
- проживають на території обслуговування державного (комунального) закладу дошкільної освіти — в разі її встановлення його засновником;
- є рідними або усиновленими братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти;
- є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;
- належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;
- належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;
- перебувають у складних життєвих обставинах і на обліку в службах у справах дітей;
- діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.
Батьки повинні пред’явити директору оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини. Якщо право на першочергове зарахування не підтверджено, дитину зараховують до закладу на загальних підставах.
Документи, які подають батьки
До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти додаються:
- копія свідоцтва про народження дитини;
- витяг з медичної картки амбулаторного хворого за формою № 086/о “Медична довідка (витяг з медичної картки амбулаторного хворого)”; відповідно до наказу МОЗ №1351 від 25.07.2023 ” Про організацію медичних оглядів дітей та інших осіб для зарахування їх до закладів освіти, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку”
Під час подання заяви про зарахування дитини до державного (комунального) закладу дошкільної освіти один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до державного (комунального) закладу дошкільної освіти на загальних підставах.
Після зарахування до закладу дошкільної освіти дітей, які належать до категорій, першочергове зарахування, здійснюється зарахування на вільні місця інших дітей, батьками або іншими законними представниками яких подано в установленому порядку заяви про зарахування.
Зарахування, переведення та відрахування вихованців державних (комунальних) закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану
В умовах воєнного стану в державних (комунальних) закладах дошкільної освіти для тимчасово відсутніх дітей можуть створюватися окремі різновікові групи з метою збереження місця здобуття дошкільної освіти.
* Вихованці, які були вимушені змінити задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) та/або залишити попереднє місце здобуття дошкільної освіти, в умовах воєнного стану за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини переводяться на період їх відсутності до складу окремої різновікової групи державних (комунальних) закладів дошкільної освіти.
* У разі втрати зв’язку з батьками або іншими законними представниками дитини, яка не відвідує заклад дошкільної освіти протягом двох місяців, таку дитину наказом керівника державного (комунального) закладу дошкільної освіти переводять до складу окремої різновікової групи до закінчення або скасування воєнного стану.
*Один з батьків або інший законний представник дитини може подати заяву про переведення дитини до складу окремої різновікової групи за допомогою будь-яких засобів зв’язку.
* На вивільнені місця у групах, що функціонують, відповідно до кількості переведених дітей до складу окремої різновікової групи наказом керівника державного (комунального) закладу дошкільної освіти зараховуються діти у порядку черговості надходження заяв про зарахування.
* У разі повернення вихованця до задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини наказом керівника державного (комунального) закладу дошкільної освіти такого вихованця переводять із складу окремої різновікової групи до складу групи, що функціонує, відповідно до віку.
* У разі повернення вихованців, зазначених в абзаці другому цього пункту, та відсутності вільних місць у державному (комунальному) закладі дошкільної освіти засновник за згодою одного з батьків або іншого законного представника дитини забезпечує переведення дитини, зазначеної в абзаці п’ятому цього пункту, до іншого державного (комунального) закладу дошкільної освіти.{Положення доповнено розділом згідно з Постановою КМ № 1022 від 26.09.2023}
Зарахування дітей до 1 класу
Які нормативні документи регулюють вступ до 1 класу?
Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти i науки України від 20.05.2024 № 714, зареєстрований в Міністерстві юстиції України Зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 03 червня 2024 р. № 819/42164 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0819-24#n4
Право на першочергове зарахування до закладу освіти, незалежно від дати подання заяви, мають:
Діти, що проживають на території обслуговування закладу.
Діти, старші брати, сестри яких уже навчаються у закладі освіти.
Діти працівників закладу.
Заява про зарахування дитини до першого класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає (перебуває) ця дитина, та документи, визначені пунктом 4 розділу І цього Порядку, подаються до закладу одним з батьків дитини особисто до 31 травня.
Для зарахування дитини до першого класу окрім заяви необхідно прикріпити такі документи:
* Заява про зарахування у 1 клас
Заява про зарахування за вибором заявника може бути подана:
особисто (нарочно) або електронною поштою, факсом, іншими засобами електронного зв’язку;
в електронній формі з використанням АІКОМ або онлайн-сервісів.
До заяви обов’язково додають:
- копію свідоцтва про народження дитини (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа.
- оригінал або копію медичної довідки за формою первинної облікової документації №086-1/о
Оригінал або копія документа про попередньо здобуту освіту при зарахуванні до 1 першого класу непотрібні.
При подачі оригіналів документів, необхідно також буде надати завірену у поліклініці копію довідки про щеплення, яку можна взяти у вашого педіатра чи сімейного лікаря.
Зарахування дітей до 2-9 класів
Зарахування дітей до 2-4 класів початкової школи відбувається на вільні місця у порядку надходження заяв про зарахування.
Зарахування до 5 класу закладу освіти, який забезпечує здобуття повної загальної середньої освіти на рівні базової середньої освіти та має у своїй структурі початкову школу, відбувається після проведення переведення засобами АІКОМ або онлайн-сервісів до нього учнів 4 класу цього самого закладу освіти та формування відповідного наказу. На вільні місця діти зараховуються у такому порядку:
до початку навчального року - діти, які мають право на першочергове зарахування;
впродовж навчального року - у порядку надходження заяв про зарахування.
До 6-9 класів переводяться всі учні 5-8 класів цього самого закладу освіти, які не виявили намір припинити навчання в ньому.
Переведення учнів між закладами освіти
1. Для переведення учня з одного закладу освіти до іншого учень чи один з його батьків (для учнів, які не досягли повноліття) має переглянути наявність місць в обраному закладі освіти та подати заяву про переведення на вільне місце особисто (нарочно), електронною поштою, факсом, іншими засобами електронного зв’язку або з використанням засобів АІКОМ або онлайн-сервісів.
Керівник закладу освіти упродовж 5 робочих днів з дати отримання заяви про переведення має внести її в АІКОМ або онлайн-сервіси (у разі подання особисто (нарочно), електронною поштою, факсом, іншими засобами електронного зв’язку), опрацювати її в АІКОМ або онлайн-сервісі та надати відповідь про зарахування або обґрунтовану відмову в переведенні учня.
Для переведення учня відповідальний працівник закладу освіти засобами АІКОМ або онлайн-сервісу формує запит до закладу освіти, в якому навчається учень, про його відрахування, що відображається в електронному кабінеті батьків в онлайн-сервісі для підпису ними заяви про переведення засобами кваліфікованого електронного підпису.
2. Заклад освіти, в якому навчається учень, отримує та опрацьовує заяву про переведення засобами АІКОМ або онлайн-сервісу та упродовж 5 робочих днів відповідальний працівник закладу освіти погоджує відповідну заяву про переведення в АІКОМ або онлайн-сервісі та відраховує учня для його подальшого зарахування до іншого закладу освіти.
3. Для переведення учня (відрахування із закладу освіту та зарахування в інший заклад освіти) в АІКОМ або онлайн-сервісі формуються відповідні накази.
Відрахування учнів із закладів освіти
1. Із закладу освіти відраховуються учні, які:
1) здобули повну загальну середню освіту та отримали відповідний документ про освіту;
2) зараховані до іншого закладу освіти для здобуття повної загальної середньої освіти;
3) переводяться до іншого закладу освіти відповідно до розділу ІІІ цього Порядку;
4) вибувають на постійне місце проживання (перебування) за межі України;
5) у зв’язку зі смертю
.Пункт 1 розділу IV доповнено підпунктом 5 згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 714 від 20.05.2024}
Відрахування із зазначених підстав здійснюється керівником закладу з використанням засобів АІКОМ або онлайн-сервісу.
- 851 перегляд