Ми побували в Інституті фізико-технічних та комп’ютерних наук!

02.11.2018 року учні нашого НВК Цуркан Станіслав та Віщак Андрій в складі команди Новоселицького району прийняли активну участь у фізичному квесті, який проходив на базі Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича. Команда налічувала 5 учасників до якої увійшли ще учні Боянської ЗОШ, Мамалигівської ЗОШ та Новоселицької гімназії.

Для того, щоб ми почували себе, як вдома, нам провели екскурсію по інституту, ознайомили із матеріально-технічною базою закладу, розповіли про фізичні прилади та явища. Деякими (на свій страх і ризик) дозволили скористатися самим, щоб краще зрозуміти принцип роботи.

Окрім цього, нам натякнули, що інститут буде радий прийняти нас до числа своїх студентів.

День промайнув швидко і цікаво. Коли ми приїхали в Інститут, то спочатку зайшли в одну із лабораторій, де на нас чекала працівник Інституту, з якою ми робили багато  цікавих дослідів, і насправді це було дуже цікаво та кумедно, тому що в нас багато чого ламалось та виходило з ладу, але ми з усім справились, і в нас все вийшло.

Потім розпочався квест, ми змагались з учнями Сторженецького ліцею. Кожна команда вибрала собі капітана команди, капітаном нашої команди став Цуркан Станіслав.  Капітанам роздали конверти, в які ми мали збирати зірочки за правильно виконані завдання, і в яких були написані номери кабінетів,  які ми мали знайти в Інституті. Гра почалась!

Ми швиденько кинулись шукати перший кабінет, перший кабінет -  і перша здобута зірка, ми були щасливі! Другий кабінет -  і друга здобута зірка. Було зроблено багато дослідів, розв’язано багато задач, пройдено великий шлях. Кінець гри. В нас конверт наповнився зірочками, ми бігли швидко його  здати з думкою про перемогу. Було підраховано 28 зірочок. Ніхто й подумати не міг,  що в наших суперників буде також  28 зірок. Перемогла дружба!

Нас  нагородили грамотою, і кожний учень отримав в подарунок блокнот.

Радіємо  з  того,  що  ми  змогли  на  практиці застосувати  свої  знання  з  фізики,  спробувати  себе  в  ролі  дорослих  науковців та  відчути азарт  квесту.  Ми  отримали  масу  вражень  та  незабутніх  емоцій. Сподіваємось,  що  схожі квести з  фізики стануть  доброю традицією.

День удався на славу!!!

Цуркан Станіслав та Віщак Андрій