Батьківські збори – тренінг у Слобідському НВК!

Поділіться статтею з друзями: 

Зовнішнє незалежне оцінювання — відповідальна подія для випускників закладу загальної середньої освіти. Підготовка до цього знакового оцінювання нині є найактуальнішим питанням як для самих учнів, так і для їхніх батьків та педагогів.

Кожен навчальний заклад зацікавлений, щоб його учні мали якнайкращі результати із ЗНО, адже це результат роботи педагогічного колективу. А зустрічі з батьками завжди є відповідальними та необхідними для правильної побудови навчально-виховного процесу і в класі, і в школі.

З метою інформування учнів та батьків з питань проведення ЗНО у 2019 році, у понеділок, 12 листопада відбулися батьківські збори у 11  класі. На зборах були присутні: завідувач районного методичного кабінету Власов Сергій Анатолійович,  адміністрація навчального закладу, вчителі української мови і літератури,історії, англійської мови, батьки та учні.

 

Директор НВК Коляско Т.І. у своєму виступі звернула увагу присутніх на допомогу батьків у період підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, наголосила на те, що до ЗНО краще рухатись по сходинках підготовки без поспіху, однак впевнено і з чітко складеним планом руху. Ознайомила присутніх із матеріалами  сайту  https://www.eduget.com/uk/course/list, які можна в  он-лайн   режимі  використати при підготовці  до  ЗНО.

 

Заступник директора з навчально-виховної роботи Боднарюк А.В., розповіла про актуальні питання щодо процедури підготовки та проведення ЗНО у 2019 році, ознайомила із нормативними документами Міністерства освіти і науки України та Центру оцінювання якості освіти  у 2019 році та проведення пробного тестування; звернула увагу на особливості проведення ЗНО-2019; правилами реєстрації випускників для участі в ЗНО; акцентувала увагу на питаннях щодо підготовки до ЗНО-2019.

Класний керівник 11 класу, вчитель української мови та літератури Бойчук І.О., наголосила що зовнішнє незалежне оцінювання - важливий етап у житті кожного учня, адже саме за результатами ЗНО в подальшому буде визначатися вступ у вищі навчальні заклади. Тому підготовка до ЗНО має бути надзвичайно серйозна та грунтовна, а головне - структурована. Підкреслила, що завданням вчителя -  філолога  є надання організаційної та інформаційної допомоги; батьківського        колективу -  безпосередня допомога, підтримка учнів 11 класу та участь у процесі        підготовки до ЗНО-2019, а учнівського колективу – відповідальне відношення до        власної підготовки до ЗНО. А також ознайомила батьків та учнів із авторським  блогом, де зібрано інформацію щодо якісної підготовки до ЗНО http://boichukio.blogspot.com/ (зокрема, рубрики «Підготовка до ЗНО», «Корисні посилання»). Саме тут, можна згадати правила,  переглянути фільми (за програмою),  пройти тестування минулих років, скористатися електронною бібліотекою,  або просто запам’ятати правила за допомогою мнемонічних фраз та виразів.

Про заходи з підготовки учнів 11 класів до складання ЗНО-2019 розповів Власов С.А.  завідуючий районним  методичним кабінетом  відділу освіти Новоселицької районної державної адміністрації.

А також ознайомив присутніх із «Шпаргалкою для батьків одинадцятикласників»  (http://novrmk.com.ua/?p=3595).

Практичний психолог нашого НВК Коляско Ю.С. провів тренінгове заняття із учнями  11 класу  на тему: «Як  підготуватися  до  ЗНО».

Під час тренінгу організовано групову взаємодію учасників тренінгу,    випускники висловили своє ставлення до ЗНО за допомогою методу «Шести капелюхів».

Для зниження почуття тривоги проаналізовано з різних точок зору поняття «зовнішнє незалежне оцінювання».

За участю всіх учасників тренінгу розроблено Візуальний  конспект  до однієї із поезій  М.Рильського.

 

1.Забезпечте вдома зручне місце для занять і слідкуйте, щоб дитині ніхто не заважав готуватись до ЗНО.

2. Допоможіть дитині розподілити теми підготовки “по днях». Ознайомтеся з методикою підготовки до тестування.

3.Не акцентуйте свою увагу на кількості балів, яку ваша дитина отримає під час ЗНО. Поясніть їй, що кількість балів не є показником її можливостей.

4.Не підвищуйте тривожність дитини напередодні ЗНО, бо це негативно позначиться на результатах тестування.

5.Ви можете допомогти своїй дитині в складний період підготовки та складання ЗНО розумінням і підтримкою, любов’ю і вірою в її сили.

6.Зверніть увагу на харчування дитини. Подбайте, щоб вдома була поживна і різноманітна їжа, що забезпечить збалансований комплекс вітамінів.

7.Не залякуйте дитину ЗНО і не згадуйте про нього в негативному сенсі. Сформуйте в дитини спокійне ставлення до процедури тестування.

 

Шановні батьки! Вірте в свою дитину, її здібності, знання. Дайте їй відчути, що ви її любите, розумієте і підтримаєте у будь-яких ситуаціях. Це  стане  запорукою  успішного  проходження  ЗНО.

Насамкінець  скористаймося « Рецептом щастя » :

Беремо діток,

Посипаємо їх любов’ю та добром,

додаємо їм віру в себе та знання,

пригощу щедрості та стакан гумору.

Це все залишаємо в їхніх серцях на все життя.

Одночасно готуємо крем

з турботи, поваги, надії та бажання.

Це все змішуємо разом та щодня додаємо добре слово.

«Смачного»