Тиждень історії

З метою розвитку інтересу учнів до вивчення  історії, формування уміння використовувати теоретичні знання в  різних життєвих ситуаціях, поглиблення знань школярів з історії України , формування історичних компетентностей та виховання патріотизму, любові до рідного краю, підготовки учнів до вибору майбутньої професії  з 11  по  15  лютого  2019 року  було проведено Тиждень історії,  гаслом якого стали  слова: «Час летить над нами. Але тінь свою залишає за нашою спиною. Чи не у цій тіні наше минуле й майбутнє?».

11.02.2019р. в  актовому  залі  НВК відбулося  відкриття  Тижня  історії, під  час  якого вчитель  історії  Коляско  І.С.  ознайомив  усіх  присутніх  із  планом  Тижня та підготував  цікаву та корисну інформацію про історичні події, людей та епохи,  яку  учні  7  класу  Ротар  Валерія  та  Захарюк  Марина  представили  глядачам  як  Калейдоскоп "Історичні  цікавинки".Успішно  пройшла  вікторина  по  питаннях  калейдоскопу,  у  якій  активно  взяли  участь  учні  НВК.

ІсторіяУкраїни має велику кількість знаменних подій і постатей. Одним з найяскравіших періодів є доба Русі – України, час коли наша країна вперше з'явилася на карті Європи рівною і вільною європейським цивілізаціям.

12.02.2019р в  рамках  тижня  історії  для  учнів  7 і 8  класів  пройшов історичний квест   «Князі Русі-України»,  метою  якого  було  узагальнити й систематизувати знання учнів про виникнення та розквіт Русі - України; розвивати вміння і навички роботи учнів у групі; викликати інтерес до навчання, розвивати образне мислення, фантазію, виховувати повагу до історії України.

Координаторами  гри  виступили  учні  9  класу,  які  запропонували  учасникам    відвідати  6  Локацій, на  яких  необхідно  було  зібрати  інформацію  про  того  чи  іншого  князя. Із  назвами  локацій  та  завданнями,  які  очікують  на  учасників  гри,  ознайомила  присутніх  учениця  9  класу  Федоряк  Діана.

Лідери  команд  отримали  Маршрутні  листи  та  Картки – шаблони  для оформлення групової роботи.

Протягом  квесту  кожна  группа  заповнювала  картки результатами роботи і презентували завершений варіант наприкінці гри.

Учасники гри  здійснили цікаву  і  пізнавальну  подорож до Середніх віків і пригадали найвидатніші постаті в історії Русі – України.

Із  завданнями  усі  справилися  на  відмінно. Тож -МОЛОДЦІ!!!

Детальному  знайомству  із  історією  нашого  обласного  центру м.Чернівці  був присвячений  третій  день  тижня  історії,  який називався "Знай  і  люби  свій  край". Запрацював  історичний  кінозал :  учні  і  вчителі   переглянули  фільм  “ Історія  Чернівців - повна  документальна  версія”.

Цікавою  і  пізнавальною  була  презентація  літератури з  книжкової  виставки  "Із  джерел  землі  батьківської",  яку  провела  сільський  бібліотекар  Сімак  Д.І.

Присутні  із зацікавленістю сприймали інформацію про історичні події минувшини, відгукувались на сучасні події та сприймали культурне надбання як частину сьогодення і усвідомлювали свою відповідальність  за його збереження  та  примноження.

14 лютого - День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання.

У цей холодний лютневий день на душі тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики. У  НВК  пройшла тематична  лінійка "Історія  виникнення  свята Дня  Валентина",  до  якої  готувалися  усі учні  5-11 класів.

А саме:  учні  5- 6  кл. підготували  малюнки, учні 7 класу  розповіли  про   святкування  Дня  Валентина в країнах Європи та  Азії, учні  8  кл. ознайомили  присутніх  із  історією   виникнення свята, учні  9 класу  підготували  розповідь  про  традиції, символіку   та цікавинки цього  Дня,  а учні  11класу  продемонстрували  незвичні  подарунки,  які  можна  виготовити  власноруч     до  дня  Святого  Валентина.

В  цей  день  усім  присутнім  на  згадку  дісталася  валентинка.

Впродовж тижня  вчитель історії Коляско  І.С. провів  чимало цікавих та змістовних заходів. Серед них – інтелектуально – розважальна гра - калейдоскоп "Історичні  цікавинки",  історичний квест "Князі  Русі- України» для учнів 7- 8 класів, перегляд  та  обговорення  документального  фільму "Історія  Чернівців", тематична  лінійка "Історія  виникнення  свята Дня  Валентина".

Завершенням  тижня  історії  стала  тематична  лінійка  "Афганська  війна  (1979-1989р.р.)пам'ять  житиме  вічно",  яку  підготував  і  провів  вчитель  Захисту  Вітчизни  Попов В.О.

На завершальному етапі тижня учні були нагороджені  подяками  та  солодкими  призами.