Ярмарок педагогічних ідей

Поділіться статтею з друзями: 

30.01.2019 року  в  рамках «Ярмарку педагогічних ідей»  вчителем історії Коляско І.С.був  проведений урок  з  всесвітньої  історії  в  9  класі  на  тему:«Німецька імперія.  Канцлерство Отто фон Бісмарка. Перехід Німеччини до  світової політики». 

На уроці використані різноманітні форми і методи: словесний (пояснення вчителя, хронологічна розминка), репродуктивний (робота з підручником,  з хронологічною таблицею, з картою), евристичний ( робота з візуальним джерелом), інтерактивні( робота в групах, рольова гра «Я -  канцлер», вправи «Продовжіть речення», «Встановіть відповідність»), елементи тренінгових технологій ( вправа «Настрій» ,«Мікрофон») , ІКТ (презентація з теми, яка унаочнила кожен етап уроку та перегляд відеофрагменту про  канцлерство Отто фон Бісмарка).

 
 
 
«Історична скриня» змотивувала навчальну діяльность здобувачів освіти. 
 
Велика  увага  на  уроці  приділялася  роботі з  історичними  джерелами. 
 
 
 
 
 
 
 
Для узагальнення знань були використані історичні карикатури.   Завершенням уроку став вислів Ключевського «Історія – це ліхтар у майбутнє, який світить нам із минулого». Лист самооцінювання допоміг об’єктивно та вмотивовано оцінити знання здобувачів освіти, адже містив середнє арифметичне трьох оцінок: «Я+група+вчитель».  На уроці також засвітився історичний ліхтарик, який допоміг учням висловити свої враження від уроку.