Відзначення Дня пам’яті та примирення.

Війна… Страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині України...

Друга світова війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони –святиня нашої пам’яті. І скільки б не минуло років і десятиліть від того недільного ранку, коли пролунало страшне слово „війна”, вони ніколи не принесуть спокою матерям, діти яких віддали найдорожче – життя у боротьбі з фашистськими загарбниками.

На  виконання  Плану  заходів  із  відзначення  у  2019 році  Дня  пам’яті  та  примирення  і  75-ї річниці  перемоги  над  нацизмом  у  Другій  світові  війні  у  НВК  було  проведено  ряд  заходів:

• «Вахта  пам’яті»;
  • книжкова  виставка «День  пам’яті  та  примирення»;
  • конкурс  малюнків  «Героям  слава!»;
  • єдиний  урок-презентація  «Україна – мати. Вмій  її  захищати»;
  • виховні  справи «Хай  вічно  горить  вогонь  пам’яті»;
  • вікторина «Війні немає забуття».

Педагогічний  та  учнівський  колективи  прийняли  участь  у  святковому  мітингу  до  Дня  пам’яті  та  примирення  і  75-ї річниці  перемоги  над  нацизмом  у  Другій  світові  війні.

З  вітальним  словом  до  гостей  звернулися  староста села  Федоряк  В. М.,  голова  ради  ветеранів  Великої  вітчизняної  війни  Вільховий  Л. В., директор  Слобідського  НВК  Коляско  Т. І.  та  учні  НВК.

Хвилиною  мовчання  учні  НВК  та  гості  вшанували пам’ять про  загиблих співвітчизників.

Символ  відзначення  Дня  пам’яті  та  примирення – червоний  мак.

Маки червоні - символ Перемоги
Ці квіти - кров загиблих на війні
Маки червоні на вітрі палають,
Нам, нагадавши про ті страшні дні,
Маки червоні тихо ридають,
Низько схиливши голівки свої.

Всі  учасники  святкового  мітингу  поклали  квіти  та  вінки  до  підніжжя обеліска  воїнам-односельчанам.

Хай пісня лине в синь небес крилато,

У мирне небо хай зліта салют!

День Перемоги - це найкраще свято!

І на землі хай в мирі всі живуть!

Господи, збережи Україну!