Україна пам’ятає. Світ визнає

На виконання пакету Законів України про декомунізацію, Закону України  «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/376-16/conv/print), у  Слобідському НВК  пройшов    Тиждень Скорботи, який  завершився   28 листопада 2020р.

Саме у цей день,  у четверту суботу  листопада,  відповідно до Закону, Україна і весь  світ жалобною хвилиною мовчання  та запаленими  у вікнах будинків свічками о 16.00 год. вшанує  пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років –  геноциду українського народу.

Лейтмотивом  заходів упродовж жалобного тижня став  меседж «Україна  пам’ятає. Світ визнає»– гасло,  під яким західна українська діаспора  проводить  інформаційну кампанію щодо  вшанування  пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у світі протягом  більше як тридцяти останніх років.

В знак вшанування невинних жертв Голодомору в суботу 28 листопада з 16 години школярі      нашого  закладу  приєдналися до Всеукраїнської акції «Засвіти свічку»!

Протягом тижня класні керівники провели години спілкування, об'єднані темою «Збережи пам'ять. Збережи правду», які  залишили  в серці кожного учня незгасимий  слід. Без знання нашого історичного минулого не може бути майбутнього, з цим погоджуються наші учні, тому з розумінням всієї важливості приймають участь в таких заходах.

Вчитель історії Коляско І.С. у  11  класі   провів   урок «Допоки пам’ять в серці не згасає»,   на якому було розкрито  причини голоду в Україні в ті страшні роки, а також переглядаючи відеофрагменти  https://www.youtube.com/watch?v=efM9p9yOEtY&ab_channel=ZAXID.NET,   учні слухали свідчення очевидців голодомору, вшанували померлих хвилиною мовчання, запалили свічку пам’яті.

Знов прокинулись ранки холодні.

Дощ хрестами в сніжинках застиг.

Поминаючи мертвих сьогодні,

Ми рятуєм майбутнє живих.

День жалю... День скорботи, печалі

Запалив нашу пам’ять. Свічки –

Це ті душі, листочки опалі,

Хто став тінню в голодні роки.

Без притулку у храмі Господнім,

Поміж хвилями Лети-ріки

Стогнуть душі, бо в серці народнім

Проросли забуття колючки.

Полікуймо свічею-зорею

День минулий. Згадаймо усіх,

Хто любов’ю живою своєю

Поділитися з нами не встиг…

Цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах. Людським життям загрожує пандемія коронавірусної хвороби. Запроваджені карантинні заходи вносять обмеження у проведення масових  заходів. Але ця обставина не  перешкодила гідному вшануванню пам’яті жертв Голодомору.