Всеукраїнський конкурс дослідницько- експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник»

31 березня 2021 року був проведений  обласний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько- експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник".

».

Завданнями конкрсу є: виявлення та підтримка учнів, які мають здібності до науково-дослідницької діяльності в галузі природознавства; формування в учнів пізнавальних інтересів, первинних екологічних знань; залучення учнів до природоохоронної діяльності; сворення умов для творчої самореалізації учнів; виявлення та підтримка учнів, які мають здібності до науково-дослідницької діяльності в галузі природознавства. Проявити свої творчі здібності у даному конкурсі мав змогу учень 5 класу Кожокар Максим ( керівник  - вчитель біології, природознавства та основ здоров"я Боднарюк А.В.).

Була представлена робота на тему: «Дослідження впливу домашніх тварин на самопочуття та емоційний стан людини».

Актуальність роботи полягає у дослідженні впливу кішки на самопочуття та емоційний стан людини. Мета роботи: дослідити вплив кота  Сімби на нормалізацію пульсу, тиску та на зменшення головного болю, довести  позитивний вплив котів на самопочуття та емоційний стан людини.

Той, хто має вдома тварин, мабуть, не раз помічав їхню здатність лікувати людину. Ця властивість котів, собак, коней, птахів відома ще з часів Гіппократа і все активніше підтверджується дослідженнями сучасної медицини. Кіт відчуває наближення хвороби людини і намагається попередити про неї. Кішка лишається маленькою загадкою, що живе поряд з людиною кілька тисячоліть. Сьогодні на конкрсі Максим спробував знайти деякі цікаві відгадки, що стосуються кішок.  при підготовці роботи були проведені дослідження впливу домашньої  улюблениці на нормалізацію артеріального тиску, бо як відомо господарі котів або собак мають рівніший пульс та стабільний тиск.

Дослідження підтвердило  позитивний вплив кішки на самопочуття та емоційний стан людини. «Кішкотерапія» – приємне та корисне лікування без побічних ефектів, як шуткують спеціалісти.

На підставі оцінювання виступів та наданих матеріалів журі підвело підсумки обласного етапу конкурсу і звернулося до Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації визнати переможцем Кожокаря Максима  за здобуте ІІІ  місце в  номінації «Охорона здоров"я». Вітаємо, Максима та  дякуємо  за любов до природи, науки, завзятість, наполегливість, віру у себе і бажаємо подальших успіхів і натхненних перемог!