Перемога у Всеукраїнському конкурсі «Наші. Інженерна історія України».

Поділіться статтею з друзями: 

Наші — українці, чиї відкриття змінювали світ ще 100−200 років тому.

Наші — ті, чиї наукові ідеї вражали та прискорювали розвиток світової науки.

Наші — поруч.

Наші — надихають і сьогодні.

Але... чи знаємо ми їхні імена? 

У вересні цього року вийшла у світ чудова  книга «Наші. Інженерна історія України».

Учень нашого НВК Віщак Андрій став  її співавтором, узявши участь і здобувши перемогу у Всеукраїнському  конкурсі  «Наші. Інженерна історія України».

 Організатором  Конкурсу стала громадська організація «Про.Про.Лаб» — ініціатори проведення «Інженерного тижня». Конкурс відбувся в межах реалізації проєкту «Наші. Інженерна історія України» за підтримки Українського культурного фонду.

Команда  журі  обрала  імена учнів-переможців  конкурсу  та перелік інженерів і винахідників, чиї історії лягли  в основу кольорового видання та онлайн-платформи про українців, які змінили світ. Доповнене ілюстраціями та тематичними інженерними завданнями, видання  розіслано в 500 бібліотек та  буде презентовано в п’яти містах України та за кордоном. У тому числі і наш НВК отримав таку книгу, а також і її співавтор Андрій Віщак  одержав окремий екземпляр цього надзвичайно цікавого видання.

Андрій ретельно дослідив життєвий шлях і наукові відкриття Юрія Кондратюка – українського  вченого-винахідника, одного із перших творців і випробувачів ракетної техніки.

Його ім'ям увічнений кратер на Місяці та мала планета Сонячної системи. Американці на мисі Канаверал встановили йому пам'ятник, а легендарний астронавт Нейл Армстронг узяв з собою, як святиню, жменю землі, де жив і працював інженер-самородок. Він мріяв злітати на Місяць. Його книгою захоплювався Ціолковський, але вона потрапила в розряд наукової фантастики. Його чернетки знайшли німці, а ідеї втілилися в Америці і його  ім'я золотом написано в США, в Аламагордо, в залі слави Космічного музею НАСА.

                                Вітаємо Андрія із перемогою у конкурсі «Наші. Інженерна історія України», бажаємо і надалі творчих успіхів та злетів!!!